Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kaçak Elektrik Devri Böyle Bitti

TEDAŞ Bölge Müdürü Mahmut Nimet Dalkı dün talimat vererek Yurt Mahallesi'nde bulunan lojmanlara bir ekip gönderdi. Sivil araçlarla lojmana gelen 7-8 kişilik teknisyen ve işçi ekibi, direğe tırmanacakları merdiveni civardaki bir inşaattan temin etti. Sokağın elektriğini kesmeye lüzum görmeyen ekip elemanları, kısa süren bir incelemenin ardından,

Akşam Gazetesi
Kaçak Elektrik Devri Böyle Bitti

TEDAŞ Bölge Müdürü Mahmut Nimet Dalkı dün talimat vererek Yurt Mahallesi'nde bulunan lojmanlara bir ekip gönderdi. Sivil araçlarla lojmana gelen 7-8 kişilik teknisyen ve işçi ekibi, direğe tırmanacakları merdiveni civardaki bir inşaattan temin etti. Sokağın elektriğini kesmeye lüzum görmeyen ekip elemanları, kısa süren bir incelemenin ardından, kabloların kaçak elektrik kullanımı için döşendiğini tespit edip, amirlerine bilgi verdi. Ekipten bir işçinin hiçbir önlem almadan elektrik kablolarını çekerek kopardığı gözlendi.

Bölge müdürü çok üzgün

TEDAŞ Adana İl Müdürü Yusuf Ziya Karataş ise, görevi süresince kaçak elektrik kullanımıyla ilgili amansız bir mücadele verdiğini dile getirerek, "Çok üzgünüm. 19 senedir TEDAŞ'ta çalışıyorum ve bu zamana kadar her zaman başım dik, göğsüm ileride gittim. Soruşturmayı çok yönlü sürdürüyoruz" dedi. Elektrik Mühendisi Sabah Bahçecioğlu ise kaçak elektriğin iki yıllık bedelinin yaklaşık 4 bin 500 TL olduğunu söyledi.

Sadece üç ampul!

Akşam Gazetesi'nin haberi üzerine harekete geçen TEDAŞ, Adana'da Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. personelinin oturduğu lojmanlarda inceleme yaptı. TEDAŞ Genel Müdürü Haşim Keklik, "Kaçak kullanım yok. O hatla lojmanların etrafı aydınlatılıyor. Dışarıdan lojmanların etrafını aydınlatmak için 3 lamba bağlanmış" dedi. Keklik, bu aydınlatma bedelinin de ölçülerek faturalara yansıyacağını iddia etti. Keklik, uygulamanın yasal olduğunu da savundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kacak-elektrik-devri-boyle-bitti_68931.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!