Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kadifekale'de Yıkılan Bina Sayısı Bine Ulaştı

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 'kentin nefes alacağı' bir alan olarak yeniden düzenleyeceği Kadifekale heyelan bölgesinde yıkılan binayı sayısı bine ulaştı. Kent dönüşümü çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kadifekale heyelan bölgesinde kamulaştırma konusunda uzlaşmaya varılan binaların yıkımına büyük hız verdi.

Yeni Asır Gazetesi
Kadifekale'de Yıkılan Bina Sayısı Bine Ulaştı

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 'kentin nefes alacağı' bir alan olarak yeniden düzenleyeceği Kadifekale heyelan bölgesinde yıkılan binayı sayısı bine ulaştı. Kent dönüşümü çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kadifekale heyelan bölgesinde kamulaştırma konusunda uzlaşmaya varılan binaların yıkımına büyük hız verdi. Yıkımların, bölgede oturan vatandaşların Uzundere'deki konutlara taşınmaya başlamalarından sonra daha da yoğunlaştığı bildirildi.

2007 yılında başlanan yıkımlarda 7, 2008'de 118, 2009'da 96 ev yıkılırken, 2010 yılının Haziran ayından bu yana yıkılan ev sayısı 779'a ulaştı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin heyelan bölgesinde yıktığı toplam ev sayısı böylece bine ulaşmış oldu. Bölgede kademeli olarak 968 konutun daha yıkılacağı bildirildi.

Yıkımlarla ilgili değerlendirmede bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu planlı, sağlıklı ve temiz bir çevrede yaşamanın, insanların en temel haklarından birisi olduğunu ve göreve geldikleri günden itibaren temel stratejilerini bu ana tema üzerine oturttuklarını söyledi.

Kale ortaya çıktı

Son olarak İmariye mahallesindeki evleri yıkarak bölgeyi temizlemeye başlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, devam edecek olan yıkımlarla yoldan denizin ve Yeşildere Caddesi'nden Kale'nin daha açık bir şekilde görünmesine de imkan tanıdı. Halen yıkımların devam ettiği heyelan bölgesinde bulunan vatandaşların bir kısmı konut bedelini nakit olarak almayı tercih ederken, bir bölümü ise Uzundere'de Toplu Konut İdaresi tarafından yaptırılan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınan toplu konutlara yerleşti.

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/kadifekalede-yikilan-bina-sayisi-bine-ulasti_84291.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!