Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kadıköy - Karaköy İskelesi Yeni Yüzüyle Huzurlarınızda

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Şirketlerinden İDO, bütün iskelelerin yenilenmesi projesi kapsamında Kadıköy İskelesi’nin restorasyonunu tamamladı.

ibb.gov.trbr/>

İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İDO, bütün iskelelerin yenilenmesi projesi kapsamında Kadıköy İskelesi’nin restorasyonunu tamamladı. Eminönü-Karaköy İskelesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yapı İşleri Müdürlüğü ve İDO Yapı İşleri Şefliği’nin ortak yürüttüğü çalışma ile yenilendi. 2,5 milyon YTL.’ye mal olan restorasyon kapsamında Kadıköy İskelesi’nin ana taşıyıcı sistemi hariç tüm imalatlar yeniden yapıldı. Tamamen yenilenen iskelede, alt kat yolcu salonunun yanı sıra kafeterya, kafeterya açık terası ve seminer odaları gibi imalatlar yapıldı.

Yenileme çalışmaları kapsamında; bina cephe ve dış bölme duvarları tamamen sökülerek, dış cephe günümüz teknolojisine uygun precast beton elemanlarla Osmanlı mimarisine uygun olarak kaplandı. Zemin kaplamalarının tamamı söküldü ve doğal malzeme traverten ile kaplandı. Zemin katın duvar iç kaplaması ve saçak altları ise uzun ömürlü ve görsel niteliğe sahip kompakt malzeme ile örtüldü. Pencere ve galeri boşluğu tavan kaplamaları sapelli cinsi doğramayla yapılan iskelede, alt kat ile üst kat arasında çelik merdiven mevcut. Kazan dairesi ve su deposu da yenilenen iskelenin, ana taşıyıcı sistemi hariç tamamı yenilenmiş oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kadikoy---karakoy-iskelesi-yeni-yuzuyle-huzurlarinizda_60322.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!