Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kadıköy Arıtma Tesisi Başbakanın Katılımıyla Açılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin dev projelerinden Kadıköy Atıksu Arıtma Tesisi ve Deniz Deşarjı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Başkan Al

İBB
Kadıköy Arıtma Tesisi Başbakanın Katılımıyla Açılıyor

stanbul Büyükşehir Belediyesi'nin dev projelerinden Kadıköy Atıksu Arıtma Tesisi ve Deniz Deşarjı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Başkan Ali Müfit Gürtuna ve İSKİ Genel Müdürü Dursun Ali Çodur'un katılımıyla 11 Ekim 2003 Cumartesi günü açılıyor.

Tüm İstanbulluların davetli olduğu açılışta, Sanatçılar Zara ve İbrahim Erkal da birer konser verecek.

İSKİ Genel Müdürlüğü tarafından 400 milyon dolarlık bir yatırımla gerçekleştirilen Kadıköy Atıksu Arıtma Tesisi ve Deniz Deşarjı, Kadıköy Çevre Koruma Projesi'nin son halkasını oluşturuyor.

Test çalışmaları 16 Eylül 2003'de gazetecilerin katıldığı bir geziyle başlatılan tesis, Marmara Denizi ve İstanbul sahillerini kirlilikten kurtarıyor ve İstanbulluları denizle buluşturuyor.

Çevre ve insan sağlığı açısından büyük öneme sahip olan Kadıköy Atıksu Arıtma Tesisi ve Deniz Deşarjı, bölgedeki bütün atıksuları toplayarak yaşanan deniz kirliliğine son verecek. Şehrin gelecek yıllardaki nüfus artışı da hesaba katılarak inşa edilen tesis, 3 milyon İstanbulluya hizmet verecek ve Kadıköy'ü atıksulardan kurtararak, Kurbağalıdere'yi bir mesire yeri haline dönüştürecek.

Çevre koruma yatırımları neticesinde İstanbul'u eski güzelliğine kavuşturan İSKİ, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İSKİ'nin, sadece bugünün değil yarının ihtiyaçlarını da karşılayacak şekilde planlayarak hayata geçirdiği yatırımlar sayesinde, bugün İstanbul'un 52 yerinde deniz keyfi yaşanıyor.

9 yıl gibi kısa bir sürede hizmete aldığımız büyük çevre koruma yatırımları neticesinde İstanbul'un sahillerini büyük oranda temizleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, dünyanın incisi İstanbul'u yüzülebilir denizlere ve temiz sahillerine kavuşturmanın heyecanını tüm İstanbullularla paylaşıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna'nın katılımıyla Kadıköy Arıtma Tesisi ve Deniz Deşarjı'nın açılış töreni;

Tarih : 11 Ekim 2003 Cumartesi
Saat : 17:30
Yer : Moda- KADIKÖY
Konser : Zara ve İbrahim ERKAL

http://www.yapi.com.tr/haberler/kadikoy-aritma-tesisi-basbakanin-katilimiyla-aciliyor_6354.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!