Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kadıköy Belediyesi Elektronik Atık Toplayacak

Kadıköy Belediyesi ile İsveç'in Torsby Belediyesi ortaklığıyla yürütülen ve AB'nin finansman desteği sağladığı "Elektrikli Elektronik Ekipman Atıkları Yönetim Projesi''nin tanıtımı yapıldı. Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, proje ile amaçlarının, "elektronik atıkların değerlendirilmesi ve değerlendirilemeyen kısımlarının da ilgili firmalara

Zaman Gazetesi
1 Kadıköy Belediyesi Elektronik Atık Toplayacak

Kadıköy Belediyesi ile İsveç'in Torsby Belediyesi ortaklığıyla yürütülen ve AB'nin finansman desteği sağladığı "Elektrikli Elektronik Ekipman Atıkları Yönetim Projesi''nin tanıtımı yapıldı. Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, proje ile amaçlarının, "elektronik atıkların değerlendirilmesi ve değerlendirilemeyen kısımlarının da ilgili firmalara verilerek tekrar kazanımının sağlanması'' olduğunu bildirdi. Öztürk, bu tarz işlerin büyük bir koordinasyon merkezi gerektirdiğini ifade ederek, bu amaçla "Atık Koordinasyon Merkezi" kurduklarını, merkezi telefonla arayan vatandaşların evlerine araç göndererek atıkları toplayacaklarını söyledi.

Torsby Belediyesi'nin işbirliği ve danışmanlığında yürütülecek proje kapsamında Kadıköy Belediyesi, Anadolu yakasında bulunan diğer belediyelerin temizlik işçilerinin eğitimini de üstlenecek. Projeyle evlerinde ya da işyerlerinde elektronik atıklar bulunanlar, "0216-4143815" numaralı telefonu arayarak atıklarının sağlıklı bir şekilde özel araçlarla alınmasını sağlayabilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kadikoy-belediyesi-elektronik-atik-toplayacak_64917.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • harika bir proje tebrik ederim YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!