Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kadıköy Kent Konseyi Kuruldu

Kadıköy Belediyesi, Kadıköy’ü Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Sağlıklı Kentler Birliği’ne üye yapmak için önemli bir adım attı. Avrupa Sağlıklı Kentler

Hürriyetb>Kadıköy Belediyesi, Kadıköy’ü Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Sağlıklı Kentler Birliği’ne üye yapmak için önemli bir adım attı. Avrupa Sağlıklı Kentler Birliği’nin en önemli kıstaslarından olan kent konseyi kurulması şartından yola çıkılarak hazırlıkları tamamlanan Kadıköy Kent Konseyi kuruldu.

Yerel seçimlerde “Sağlıklı Kent Kadıköy” sloganını kullanan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, ilk seçim vaadini yerine getirdi. Kadıköy Kent Konseyi’nin kuruluş toplantısının açılış konuşmasını yapan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Kadıköy de Yaşamak Ayrıcalıktır Sloganının yanına artık Sağlıklı Kent Kadıköy Sloganını da koyacaklarını söyleyerek, Kadıköy Kent Konseyi ile Kadıköylüleri yönetime ortak ettiklerini belirtti. Öztürk şöyle dedi:

“Bundan sonra Kadıköy'ün tarihini bugünü ve geleceğinin planlarını birlikte yapacağız. Aslında bir çok projemizi yaparken biz Kadıköylülerden, Kadıköy de bulunan STK’lardan görüş aldık, işbirliği yaptık. Ama Kent Konseyi ile bunu daha da kurumsallaştırıyoruz. Bir anlamda kentin yönetimini halkın katılım ve denetimine de açmış oluyoruz”

Kent Konseyi’nin yılda 3 kez Belediye Meclisi toplantılarından önce toplanacağını ve alacağı kararları Belediye Meclisi’ne tavsiye olarak sunacağını kaydeden Öztürk, Kadıköy Kent Konseyi Katılım Sözleşmesi’ne de ilk imzayı koydu.

Kadıköy’deki kamu kurum ve kuruluşları, belediye meclisi, üniversiteler, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, mahalle gönüllüleri ve belediye ilgili müdürlüklerinin temsilcilerinin yer aldığı Kadıköy Kent Konseyi üyeleri de tek tek katılım sözleşmesini imzaladılar.

Kadıköy Kent Konseyi, Kadıköy'de yönetime ortak olacak ve kent ile ilgili alınacak tüm kararlara olumlu ya da olumsuz fikirleriyle katkıda bulunup müdahale edebilecek. Kadıköy’ü, çevresi, kaldırımları, insanları ve her yönüyle Sağlıklı Kent haline getirmek için çalışmalar yapacak olan Kadıköy Kent Konseyi, Kadıköy de yaşayan herkesin ihtiyaçlarını dile getirme ve çözme konusunda çalışmalar yapıp kararlar alacak ve bu kararlarını Kadıköy Belediye Meclisi’ne tavsiye kararı olarak sunup, gerçekleşmesini sağlayacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kadikoy-kent-konseyi-kuruldu_11884.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!