Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kadıköy Salı Pazarı Yarın Son Kez Kuruluyor

Bir halk pazarı klasiği olan "Meşhur Kadıköy Salı Pazarı", mevcut yerinde yarın son kez kuruluyor. 23 Aralık'ta Fikirtepe'deki geçici yerinde hizmete geçecek olan Salı Pazarı'nın yerine ise Kuşdili Pazar Alışveriş ve Eğlence Merkezi kurulacak. Kuşdili Pazar Alışveriş ve Eğlence Merkezi tamamlandığında ise Salı Pazarı merkez içinde yer alacak.

yapi.com.tr
Kadıköy Salı Pazarı Yarın Son Kez Kuruluyor

Bir halk pazarı klasiği olan "Meşhur Kadıköy Salı Pazarı", mevcut yerinde yarın son kez kuruluyor. 23 Aralık’ta Fikirtepe’deki geçici yerinde hizmete geçecek olan Salı Pazarı’nın yerine ise Kuşdili Pazar Alışveriş ve Eğlence Merkezi kurulacak. Kuşdili Pazar Alışveriş ve Eğlence Merkezi tamamlandığında ise Salı Pazarı merkez içinde yer alacak.

Salı Pazarı için Fikirtepe’de hazırlanan geçici yerin projesi, mevcut yere yapılacak alışveriş ve eğlence merkezinin de mimarı olan Hakan Kıran tarafından hazırlandı. Proje bitimine kadar Salı Pazarı’nın devam etmesi için, örnek bir geçici pazaryeri yapılmasının gündeme geldiğini belirten Mimar Hakan Kıran, geçici pazaryerinin günümüz İstanbul’una yakışan bir örnek olarak tasarlandığını söyledi.

Salı Pazarı için Fikirtepe’de hazırlanan geçici yer, gerekli hijyeni sağlayacak altyapı ve zemin malzemeleri kullanılarak tasarlandı. Otoparklar, WC’ler ve güvenlik için özel tasarlanmış bölümler geçici pazar yerinin yenilikleri olarak ön plana çıkıyor.

Satış birimleri ada ve parsel olarak tek tek belirlenen ve numaralandırılan geçici pazar yerinde, yeterli dolaşım alanları ve meydanlar bırakıldı. Ayrıca pazar alanı etrafında; bir yürüyüş ve bisiklet yolu düzenlendi. Pazarın kurulu olmadığı günlerde bu alan, çevre sakinleri için çeşitli faaliyetlerin düzenlendiği bir rekreasyon alanı olarak da kullanılabilecek.

Yaklaşık 40.000 m2 alana kurulan geçici pazar yerinde 4.000 tezgah kurulabilecek. Pazarın ön kısmında 100, arka kısmında ise 200 araçlık olmak üzere toplam 300 araçlık bir otopark hizmet verecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kadikoy-sali-pazari-yarin-son-kez-kuruluyor_65097.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!