Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kadınlar İçin İş Hayatı Çok Zor

Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği (TMMOB) Kadın Kurultayı İç Anadolu Bölge Çalıştayı Sözcüsü Övül Eski, "Kadınlar için iş hayatı çok zor" dedi.

Hürriyet Gazetesi
Kadınlar İçin İş Hayatı Çok Zor

Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği (TMMOB) Kadın Kurultayı İç Anadolu Bölge Çalıştayı Sözcüsü Övül Eski, "Kadınlar için iş hayatı çok zor" dedi.

TMMOB Kadın Kurultayı İç Anadolu Bölge Çalıştayı, Mimarlar Odası toplantı salonunda yapıldı. Çalıştayın açılışında konuşan Eski, kadınların toplumda bir takım sorunlarla karşılaştıklarını belirtti.

Kadınlara doğumlarıyla birlikte bazı rollerin çizildiğini savunan Eski, "Evin içinde kalmış, sürekli ev işleri yapan kadın rolü anaokulundan itibaren bizlere öğretiliyor" diye konuştu.

Mühendislik, mimarlık ve şehir planlamacılığı gibi bazı mesleklerin sadece erkeklerce yapıldığı gibi bir anlayışın olduğunu ileri süren Eski, şunları söyledi:

"Kadınlar için iş hayatı çok zor. Mühendislik erkek tanımlı bir meslek olduğundan mühendis denilince kimse aklına kadınları getirmiyor. Bunun değişmesi gerekir. Bizler sürekli ‘Kadın olarak o işi nasıl yapacaksınız?’ sorularıyla karşı karşıya kalıyoruz. İş ilanlarında dahi erkek çalışan arandığı belirtiliyor. Ayrıca aldığımız görevlerin özellikleri bakımından erkeklerden daha alt seviyelerde yer alıyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/kadinlar-icin-is-hayati-cok-zor_73438.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!