Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kadınları Cam Silerken Düşürmeyecek Pencere

Pimapen'in üreticisi Pimaş, pazardan aldığı payı artırmak için yeni ürünler geliştiriyor. Mevcut PVC'lerin estetik açıdan da sorunlu olduğunu belirten Pimaş Genel Müdürü Oktay Alptekin, göze çok daha güzel görünen ürünlerin piyasaya sürüleceğini ifade etti.

Zaman Gazetesi
Kadınları Cam Silerken Düşürmeyecek Pencere

on yıllarda hızla gelişen PVC pencere sektöründe yaşanan rekabet, firmaları yeni arayışlara itiyor. Pimapen'in üreticisi Pimaş, pazardan aldığı payı artırmak için yeni ürünler geliştiriyor.

Firma, cam silen kadınların düşme tehlikesini ortadan kaldırmak için pencerelerin sadece bir kısmını değil, tamamını açılabilir hale getirecek. Mevcut PVC'lerin estetik açıdan da sorunlu olduğunu belirten Pimaş Genel Müdürü Oktay Alptekin, göze çok daha güzel görünen ürünlerin piyasaya sürüleceğini ifade etti. Alptekin, "Bizim hedef kitlemiz, tahta pencereli konutların yanı sıra PVC'li pencereye sahip olan tüketiciler. Özellikle bayanların yeni ürünlere yoğun ilgi göstereceğine inanıyorum." diyor.

Enka Grubu'na ait Pimaş, Rusya'nın liman şehri Rostov'da 15 milyon dolarlık PVC üreten fabrika yatırımı yaptı. 50 kişinin çalıştığı 'ENWINRUS' adlı fabrikada soruları cevaplayan Alptekin, insanların pencere değiştirme alışkanlığının dayanıklı tüketim malı alma davranışına paralellik gösterdiğini, bu yılın ikinci yarısında inşaat sektörü durgunlaşırken pencere sektörünün canlandığını söyledi. Alptekin, "Pencere sektörü inşaat sektöründen bağımsız. İnsanların keyfi yerinde olursa penceresini değiştirir. Türkiye'de sanki pencerelerin yüzde 70'i değişmiş, yüzde 30'u değişecek gibi duruyor. Sektör olarak gözümüz zaten penceresi PVC olanlarda, onları söktürüp yeniden taktıracağız." dedi.

Alptekin, son günlerde bazı firmaların televizyonlarda yayınlanan kurşunsuz PVC reklamlarının tamamen ticari gerekçeye dayandığını öne sürdü. Profilin içindeki kurşunun çözülmesinin, dışarıya çıkmasının mümkün olmadığını söyleyen Alptekin, "Biz kurşunsuz PVC'nin reklam unsuru olarak kullanması ile ilgili Rekabet Kurulu'na başvuru yaptık. PVC'yi yiyen mi var, bunun nesi zararlı? Fabrikada ilk eritme işlemleri aşamasında gerekli sağlık önlemleri iyi alınmazsa orada çalışanlar için zararlı." diye konuştu.

50 bin Rus'a pencere
Alptekin, 150 milyona yakın insanın yaşadığı Rusya'da konut ve işyeri pencerelerinin tamamının bakıma muhtaç olduğunu söyledi. Evlerin hâlâ yüzde 3'ünün penceresinin değiştirildiğini, PVC üreten birçok yabancı firmanın pazardan pay almak için Rusya'ya akın ettiğini belirten Alptekin, ilk yıl 5 bin ton üretim yaparak 50 bin dairenin penceresini değiştirmeyi ve 19 milyon dolar ciro yapmayı hedeflediklerini bildirdi. Genel müdür, Pimaş'ın Türkiye'de 2007'yi 100 milyon ciro ile kapatmayı planladığını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kadinlari-cam-silerken-dusurmeyecek-pencere_58058.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!