Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kadir Topbaş Çark Etti: Seçimden Önce Hiçbir Binaya Dokunulmayacak

İstanbul Sarıyer'de Uyum Kooperati-fı'nin yaptığı 3'er katiı 57 villanın önceki gün yıkılmasının ardından bir kez daha gündeme gelen Boğaziçi imar Yasası Taslağı ile ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, iki gün önceki açıklamasının aksine, seçimlerden önce söz konusu yasal düzenlemeni yapılamayacağını

Birgün Gazetesi /Boğaç Yüzgülstanbul Sarıyer'de Uyum Kooperatifı'nin yaptığı 3'er katlı 57 villanın önceki gün yıkılmasının ardından bir kez daha gündeme gelen Boğaziçi İmar Yasası Taslağı ile ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, iki gün önceki açıklamasının aksine, seçimlerden önce söz konusu yasal düzenlemeni yapılamayacağını kaydetti.

Topbaş, TBMM çalışmalarının ağır işlemesi dolayısıyla, söz konusu taslağın hemen gönderilmesi halinde bile, yasanın en erken yedi ay sonra çıkartılmış olunacağını da savunarak, "Beş aydır üzerinde çalışıyoruz. Ancak net bir sonuç ele edemedik. TBMM ağır işliyor. Bu yasayı şimdi göndersek bile çıkması 7 aydan fazla olacaktır. Düzenleme muhtemelen seçim sonrasına kalacaktır. Seçimden önce hiçbir binaya dokunamayız" dedi. Boğaz'ın her iki yanındaki yapılaşmada, köklü değişikler yapılmasın şart hale geldiğini de hatırlatan Topbaş, şunları söyledi: "Yeni yasa ile ügili önemli hususlar var. Ancak bütün süreçler gibi, bu süreç de yavaş işlemek zorunda kalıyor. Yoksa düzenlemenin ivedi olarak yapılması lazımdı. Öyle bir düzenleme yapmalıyız ki, iktidarlar döneminde, sürekli olarak maddelerin değişmesi yerine, baki kalan bir yasa oluşturmak daha yararlı olacaktır."

http://www.yapi.com.tr/haberler/kadir-topbas-cark-etti-secimden-once-hicbir-binaya-dokunulmayacak_53085.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!