Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kağıthane’de Doğdu Ömerli’ye Doğru Yol Aldı

En önemli hedef olarak belirlediği GYO olmaya kitlenen Efektif, 2011’de doğum yeri olan Kağıthane’de yeni projeler geliştirmenin yanı sıra, Anadolu yakasına doğru ilerleme kararı aldı.

Milliyet Gazetesi
Kağıthane’de Doğdu Ömerli’ye Doğru Yol Aldı

Beş yıl önce kurulurken, 2015 yılında gayrimenkul yatırım ortaklığı (GYO) olmayı temel hedeflerden biri olarak belirleyen Efektif Gayrimenkul, 2011 içinde 90’ı villa olmak üzere yaklaşık 300 konutun da temellerini atmayı planlıyor. İş dünyasının kalbi olan Levent’e alternatif olarak son yıllarda ilerleme kaydeden Kağıthane’de geliştirdiği Blox Haliç projesiyle dikkatleri üzerine çeken Efektif Gayrimenkul, bu adrese Anadolu yakasında Ömerli’yi ekleyecek. Burada villalar inşa etmeye hazırlanan şirketin Kağıthane’deki teması ise yine ‘Blox’ olacak.

Butik konsepte devam

Öncelikle devam eden çalışmaları hakkında bilgi veren Efektif Gayrimenkul Pazarlama ve Satış Müdürü Ayşegül Çakıcı, 2007’de temeli atılan Blox Haliç’in ilk etabında yaşamın başladığını, ikinci etapta Nisan 2011’de teslimlerin başlayacağın belirterek, 2011’in ilk aylarında üçüncü etapta 44 konutun inşasına başlayacaklarını kaydetti. Bunun yanı sıra Kağıthane’de henüz ismini belirlemedikleri 150 dairelik yeni bir projelerinin de olacağını belirten Çakıcı, Anadolu yakasındaki yeni adresleri olan Ömerli’ye dikkat çekti. Ömerli’de 90 villalık farklı bir projeye başlayacaklarını bildiren Çakıcı, “Projeyi kendi arsamız üzerinde geliştireceğiz. Yeni projelerde butik konsepte devam edeceğiz. Özetle önümüzdeki bir-iki yıllık süreçte 300  yeni konut hedefine ulaşmaya çalışacağız” dedi. Çakıcı, her iki noktadaki yatırım maliyetlerinin ise 50 milyon TL olacağını belirtti.

2015’e kitlendi

2005’te kurulduklarında öncelikli hedef olarak 2015 yılına kadar GYO olmayı belirlediklerini ifade eden Ayşegül Çakıcı, “Bu hedefe ulaşabilmek için 2011 yılı fırsatlarını da en iyi şekilde değerlendirmeye odaklanmış durumdayız. Hem konut alanında ve yeni yatırımlara zemin olacak süreçlerin oluşumu anlamında hem de farklı projelerle başarılarımızı katlama konusunda ciddi hedeflere sahibiz” diye konuştu. Hedeflerinin bununla sınırlı olmadığına dikkat çeken Çakıcı, ayrıca  gelecek dönemdeki planlamaları arasında arasında yeni ortaklıklar geliştirmenin yanı sıra  karma projeler ve  yeni tekniklerin denendiği çalışmalar olabileceğini söyledi.

‘Artık büyümekten bahsetmek gerekiyor’

2011 yılında sektörel açıdan artık büyüme beklentilerinden bahsedebilecek duruma gelindiğine dikkat çeken Ayşegül Çakıcı, özellikle yeni konut stoklarının üretebilecek yatırımların gerçekleştirileceğini, ofis ve AVM projelerinin hız kazanacağından söz etti. Konut finansmanı açısından banka faiz oranlarının oldukça düşük seviyeler gösterdiği 2010 yılındaki koşulların devam edeceği konusunda ümitli olduğunu belirten Çakıcı, “Şüphesiz ki ülke genelinde yaşanacak hareketlilik, yabancı yatırımcı faktörünü de harekete geçirecektir” diye konuştu.

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/kagithanede-dogdu-omerliye-dogru-yol-aldi_84967.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!