Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kahramanmaraş'ta 'Teknokent' Kurulma Çalışmaları

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, teknokentin çağdaş teknolojilere ve gelişmelere ışık tutma yönünde çok önemli olduğunu söyledi. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) bünyesinde kurulması planlanan ve 2008 yılından bu yana yürütülen teknokent kurulma çalışmalarında son aşamaya gelindi. Vali Şükrü Kocatepe başkanlığında toplanan teknokent

yapi.com.tr / AA
Kahramanmaraş'ta 'Teknokent' Kurulma Çalışmaları

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, teknokentin çağdaş teknolojilere ve gelişmelere ışık tutma yönünde çok önemli olduğunu söyledi. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) bünyesinde kurulması planlanan ve 2008 yılından bu yana yürütülen teknokent kurulma çalışmalarında son aşamaya gelindi. Vali Şükrü Kocatepe başkanlığında toplanan teknokent yürütme kurulu gelinen son aşamayı değerlendirdi.

Vali Kocatepe, yaptığı açıklamada, teknokentin hem çağdaş teknolojileri hem de yeni gelişmelere ışık tutma yönünden çok önemli olduğunu belirterek, ''Burada lokomotif kuruluş üniversite bizler de diğer konularda destek olacağız. Bu aşamadan sonra bakanlık onay verildikten sonra şirket kurulacak. Yakın zamanda kuruluşumuzu tamamlarız. İnşallah kısa süre sonra çalışmalara başlanır ve ülkemize ciddi katkı sağlanır'' dedi.

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan ise bu projeyi üniversite ile şehir arasında sağlanacak bütünleşmede bir vasıta olarak gördüklerini ifade etti.

Bu projenin aynı zamanda üniversite sanayi işbirliğine de katkı sağlayacağına dikkati çeken Karaaslan, teknokentin kurulmasıyla birlikte KSÜ'nin diğer üniversitelerden farkının da ortaya çıkacağına vurgu yaptı.

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz da belediye olarak bu projeye destek olmaya devam edeceklerini belirterek, ''Günümüzde teknolojinin sürati ortada. Dolayısıyla yerli üretimin desteklenmesi anlamında bu projenin hem Kahramanmaraş'a hem Türkiye'ye çok büyük katkı sağlayacaktır'' diye konuştu.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Mehmet Balduk ise iş dünyası olarak özellikle Ar-Ge konusuna önem verdiklerini ve bu anlamda üniversiteden destek almaya hazır olduklarını ifade etti. Konuşmaların ardından teknokent çalışmaları hakkında kısa bir sunum yapıldı.

Öte yandan teknokentin kurulması amacıyla belirtilen eksikliklerin giderildiği ve önümüzdeki günlerde Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na başvuruda bulunacağı kaydedildi.

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/kahramanmarasta-teknokent-kurulma-calismalari-_85311.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!