Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kalabalığın İçinden Bir Büyük Richard Rogers Geçti

Ünlü İngiliz mimar Richard Rogers, Arkitera Mimarlık Merkezi ve Garanti Galeri'nin birlikte koordine ettiği “Kent & Mimarlık Günleri” kapsamında düzenlenen konferansta 50 yılı aşkın mimarlık birikiminin bir özetini aktarmaya çalıştı.

yapi.com.tr
1 Kalabalığın İçinden Bir Büyük Richard Rogers Geçti

Arkitera Mimarlık Merkezi ve Garanti Galeri'nin birlikte koordine ettiği “Kent & Mimarlık Günleri” kapsamında düzenlenen ve dünyaca ünlü İngiliz mimar Richard Rogers’ın konuk olduğu Arkimeet konferansı, 3 Kasım Salı akşamı gerçekleştirildi. Mimarın sunumunu dinlemek üzere Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ne gelen mimar ve mimarlık öğrencilerini ise, kötü bir sürpriz bekliyordu. 19:30’da başlayacak olan etkinlik için ayrılmış olan 350 kişilik konferans salonunun ve canlı yayın yapılacak olan dersliğin konferanstan tam bir saat önce hınca hınç dolması, pek çok kişinin geri dönmesine neden oldu.

Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Tuncay Eyüce’nin açılışını yaptığı konferansta Rogers, 50 yılı aşkın mimarlık birikiminin bir özetini aktarmaya çalıştı. Bu 50 yıllık süreçte içinde yer aldığı çok sayıda ortaklığı “Mimarlıkta her zaman bir takımız” sözüyle vurgulayan Rogers, ilk mimarlık üretimi olan ve ilk eşi ile birlikte ailesi için tasarladığı ve uyguladığı konut projesinden başlayarak kariyerinin bir retrospektifini sundu.

mimarizm.com'dan Seda Kayım'ın haberi için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/haberler/kalabaligin-icinden-bir-buyuk-richard-rogers-gecti-_74067.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • "Kötü bir sürpriz" diye organizasyon hatasını yumuşatmışsınız. Böyle ünlü bir mimarı dinlemek için birçok kişinin geleceğini tahmin etmek için kahin olmaya gerek yok... Niye daha büyük bir mekan organize edilemedi? Yazık.. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!