Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kaldırımlara Vakumlu Temizlik

İzmir Büyükşehir Belediyesi kaldırımlarla kaldırım boşluklarını artık süpürge yerine vakumlu araçlarla temizlemeye başladı. Tek kişinin rahatlıkla kullanabildiği ve bir bakıma elektrikli süpürgeyi andıran vakumlu makinaların ilk partisi hizmete girdi.

Hürriyet Gazetesi
Kaldırımlara Vakumlu Temizlik

Büyükşehir Belediyesi kaldırımlarla kaldırım boşluklarını artık süpürge yerine vakumlu araçlarla temizlemeye başladı. Tek kişinin rahatlıkla kullanabildiği ve bir bakıma elektrikli süpürgeyi andıran vakumlu makinaların ilk partisi hizmete girdi.

Belediyeden yapılan açıklamada kısa süre içinde alımı planlanan araçların tümünün hizmete girmesiyle Başkent’in merkezi bölgelerinin tamamının bu sistemle temizleneceği belirtildi. Tek kişi tarafından kullanılan ve vakumlu sistemle çalışan temizlik makinaları alan belediye, artık kaldırımları, ağaç diplerini, kaldırım boşluklarını çöpten, ağaç yapraklarından ve yollara atılan kağıt ve benzeri artıklardan bu yöntemle temizleyecek. İlk sipariş olarak 10 adet alınan bu araçların sayısı, en kısa sürede 100’e çıkarılacak.

Seri çalışılması açısından verimliliğin de arttığına dikkat çeken yetkililer, bu araçlarla bir işçinin günlük olarak eskisine göre çok daha geniş bir alanı temizleyebildiğini kaydettiler. Küçük bir motorla çalışan ve arkasında da çöp torbası bulunan aracın, evlerde kullanılan elektrikli süpürge modelini anımsattığını belirten yetkililer, toz kaldırmadan temizlik yapılabilmesine dikkat çektiler.

Ankara’da kaldırım ve kaldırım kenarlarıyla park ve bahçelerin temizliği gündüzleri yapılırken, köprü altları, alt ve üst geçitler ile bariyerler geceleri suyla temizleniyor.

Yetkililer, Kızılay-Sıhhiye bölgelerinde bulunan alt ve üst geçitlerin her birinin belirlenen elemanlarca günlük olarak bakım ve temizlenmesinin planlandığını belirttiler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kaldirimlara-vakumlu-temizlik_72014.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!