Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kalebodur 'Serbest Mimarlar'ı Çanakkale’de Buluşturdu

Türkiye'de mimarlık kültürü ve mesleğinin geliştirilmesine yönelik çalışmalara öncülük eden Kalebodur, “Serbest Mimarlar Derneği” buluşmalarının ikincisini Ekim ayında Çanakkale’de düzenledi. Serbest Mimarlar Derneği üyeleri, akademisyenler ve Kale Grubu yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıyı, Ankara, Adana, Bursa, İstanbul ve

yapi.com.tr
Kalebodur 'Serbest Mimarlar'ı Çanakkale’de Buluşturdu

ürkiye'de mimarlık kültürü ve mesleğinin geliştirilmesine yönelik çalışmalara öncülük eden Kalebodur'Serbest Mimarlar Derneği' buluşmalarının ikincisini Ekim ayında Çanakkale’de düzenledi. Serbest Mimarlar Derneği üyeleri, akademisyenler ve Kale Grubu yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıyı, Ankara, Adana, Bursa, İstanbul ve İzmir’den gelen mimarlar izledi.

C. Abdi Güzer, Vedat Tokyay ve Ersen Gürsel’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıda, Serbest Mimarlar Derneklerinin iç ve dış örgütlenmesiyle ilgili strateji geliştirme yöntemleri, etkinlikler, projeler, komiteler, federasyon oluşturulması, kurum ve kişilere verilecek dış hizmetler altyapısı başlığı altında finansal sponsorluklar, aday üyelik, akademik üyelik konuları tartışılarak, hareket planı oluşturuldu.

Katılımcılar ayrıca toplantıda mesleki sorumlulukların iyileştirilmesine yönelik, meslek yasası önerisindeki son durumu ve Bayındırlık Bakanlığı ile ortak çalıştay konularını görüştü. İhale yasası, mesleki kontrollük hizmetleri, iç mimari hizmetler, mesleki sorumluluk sigortası konuların netleştirilmesi çalışmalarıyla ilgili olarak, Serbest Mimarlar Derneği temsilciler konseyinin oluşturulması, yurt içi ve yurt dışı tanıtımları için ilişki ve medyanın kullanımı, mimari eleştiri altyapısının oluşturulması, Mimarlık Merkezi çalışmaları ve fakültelerle ilişkilerle eğitime katkı konuları görüşülerek kararlar alındı.

Toplantını ardından katılımcılar, düzenlenen kent gezisi ile Truva, Assos, Bozcaada, Gelibolu ve Çanakkale’yi ziyaret etti.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/kalebodur-serbest-mimarlari-canakkalede-bulusturdu_84281.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!