Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kalekim Ustalarına 9 Milyon TL

Kalekim Genel Müdür Yardımcısı Ferruh Gülhan, 2009 yılında inovasyona yatırım yapanların öne geçeceğini söyledi. Yatırımlarına hız kesmeden devam edeceklerini ifade eden Gülhan, “Kalekim olarak krize rağmen 15 bin ustamıza toplam 9 milyon değerinde Rubi Marka Karıştırıcı hediye ediyoruz” dedi.

yapi.com.tr
17 Kalekim Ustalarına 9 Milyon TL

Kalekim Genel Müdür Yardımcısı Ferruh Gülhan, 2009 yılında inovasyona yatırım yapanların öne geçeceğini söyledi. Yatırımlarına hız kesmeden devam edeceklerini ifade eden Gülhan, “Kalekim olarak krize rağmen 15 bin ustamıza toplam 9 milyon değerinde Rubi Marka Karıştırıcı hediye ediyoruz” dedi.

Küresel krizin sektöre etkileri ve Kalekim'in 2009 planları hakkında bir basın toplantısı düzenleyen Ferruh Gülhan, inşaat sektörünü derinden etkileyen küresel krizin 2009 yılı ikinci yarısında etkisini kaybedeceğini söyledi. “2009 yılına ekonomik belirsizlikle girmiş olsak da küresel ekonomilerde alınan tedbirlerin etkisini göstermesi, bugüne kadar alınan ve önümüzdeki dönemde de alınmaya devam edecek tedbirlerle özellikle yılın ikinci yarısından itibaren kademeli bir toparlanma olmasını ve genel olarak konut talep artışının yaşanmaya başlamasını bekliyoruz” diyen Gülhan, konut talebinin önümüzdeki dönemde kademeli olarak artmasını beklediklerini açıkladı.

Kriz yeni bir düzen oluşturacak

Global krizin yeni bir dünya düzeni oluşturacağına inandıpını belirten Gülhan, yeni dünya düzeni içinde yer alabilmek için verimlilik ve inovasyona yapılan yatırımların önem kazanacağına dikkat çekti ve sözlerine şöyle devam etti: “Etkinlik ve verimliliği sağlayacak yapılanmalar ve Ar-Ge’ye yaptığımız yatırımlar Kalekim’in sektördeki yerini ve liderliğini sağlamlaştıran mihenk taşları olacak.”

Kalekim Rusya’da fabrika açıyor

Sektörde 2009 yılı büyümesinin de 2008 yılına paralel bir şekilde gelişme göstermesini beklediklerini dile getiren Gülhan, Kalekim olarak pazar payını korumayı hedeflediklerini söyledi. Verimliliği ve müşteri memnuniyetini artırmanın öncelikli hedeflerinden biri olduğunu anlatan Gülhan, pazara çevreci ürünler de sunmayı planladıklarını ve bu nedenle krize rağmen yatırımlara devam ettiklerini ifade etti:

“Üretime başlayan Rusya’daki fabrikamızın açılışını gerçekleştirmeye hazırlanıyoruz. Rusya’da şu anda en hızlı ve dinamik şekilde büyüyen pazar olarak inşaat sektörü öne çıkıyor. Biz de Rusya’da yatırım yapıyoruz ve bulunduğumuz konumda bölgesel liderliği hedefliyoruz.”

15 bin ustanın hayatı kolaylaşacak

Türkiye’nin en kapsamlı Usta Kulübü’ne sahip olan Kalekim, her yıl usta seminerleri düzenliyor. Ustaların sıklıkla karşılaştıkları sorunlara uygun çözümlerin anlatıldığı seminerlerde ustaların işlerini kolaylaştıracak hediyeler de veriliyor. 2008 yılında 16 bin Usta Kulübü üyesine Rubi marka Seramik Kesme makinesi hediye eden Kalekim, bu yıl 15 bin üyesine Rubi Harç Karıştırıcı makinesi veriyor. Daha önceki yıllarda da benzer çalışmalara öncülük eden Kalekim, Türkiye çapında düzenlediği seminerlerde seramik kaplama ustalarına onların vazgeçilmez ekipmanlarından biri olan Seramik Kesme makinesini hediye etti.

Bu özel makineleri alanında uzman İspanyol Rubi firmasına özel üretim olarak yaptıran Kalekim, toplamda 16 bin adet Seramik Kesme Makinesi dağıtımı yaptı.

Krizin olumsuz etkilerine rağmen ustalarının Kalekim için taşıdığı önem hiç değişmedi ve yine 2009 yılında da Kalekim tarafından Rubi firmasına özel olarak yaptırılan ve piyasa değeri 600 TL olan 15 bin adet Harç karıştırma makinesi seminerlerle birlikte yıl içinde ustalara dağıtılacak. Sektörde yatırımların yavaşladığı bu dönemde ustaları için eğitim seminerleri düzenleyen Kalekim, eğitim seminerleri ve uyum kursları ile birlikte 12 milyon TL bütçe ayırarak sektöre öncülük ediyor.

Kalekim Usta Kulübü’nün, 2001 yılından bugüne kadar Türkiye’nin tüm illerinde düzenlediği seminerlerle 150 bin üzerinde ustayla buluştuğunu belirten Gülhan, şöyle konuştu: “2009 seminerleri çerçevesinde ustalara her yıl olduğu gibi hediye dağıtan Kalekim, yıl içerisinde toplam 9 milyon TL değerindeki 15 bin adet harç karıştırıcıyı hediye etmiş olacak. Kalekim olarak kulübümüze üye ustaların daha kaliteli hizmeti daha kısa zamanda ve daha az zahmetle vermelerine katkı sağlamaktan dolayı çok mutluyuz. Ustalara vermiş olduğumuz destek ve aldığımız olumlu geri dönüşler bize büyük gurur veriyor.”

Ustalar için web sayfası

Günümüz internet çağında ustalar bazındaki internet kullanımının yaygınlaştığı bir gerçek. Kalekim’in bu yıl hayata geçirdiği projelerinden biri de www.ustakulubu.com.tr  web sayfası… Usta Kulübü’ne üye olan ustalara, üyeliklerini güncelleyebildikleri, puan ve hediye bilgilerine, yol, hava durumu, bayi, ürün bilgisi, kampanya gibi bilgilere ulaşabildikleri www.ustakulubu.com.tr web sayfasıyla Kalekim, daha çok kanaldan ustalarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Ustalarına verdiği değeri yaptığı projelerle kanıtlayan Kalekim, aynı zamanda portföyündeki ustaları şirketlere öneriyor. 

Usta Önerme Sistemi

Segmente edilmiş ve belli eğitimleri almış ustalar, ikinci bir elemeden geçirilerek pazarlama ve satış iletişimi alanlarında eğitimler alıyor. Eğitimlerin ardından çağrı merkezi ve portallardan tüketiciye önerilen ustalar yaptığı işlerde oluşabilecek uygulama hatalarına karşı Kalekim garantisi destekleniyor. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/kalekim-ustalarina-9-milyon-tl-_67236.html

Read Comment Section
17 Yorum Yorum Yaz
  • 32 yıllık meslek, 26 yıllık taşeronluk hayatımda bir çok firmanın ürünlerini işledim gerçekten kale gurubu benim için ( BİR ) numaradır. Müşterilerime tavsiye ediyorum. Emek veriyorum mükemmel sonuç alıyorum . Teşekkürler kalebodur YANITLA
  • seramik ustasıyım, düzcedeyim, destek isterim YANITLA
  • ben onbeş yıldır kalekim kullanıyorum çok memnunum 25 yıldır bu işi yapıyorum 15 yıldır keyifle çalışıyorum teşekkürler KALEKİM YANITLA
  • kullandıgım kalekim ürünlerinden memnunum. kullanırsanız siz de memnun kalır ve hak verirsiniz YANITLA
  • kalekim ve kalekim ürünleri 1 numara tüm ustaların kullanmalarını tavsiye ediyorum. YANITLA
17 yorumdan 5 tanesi gösteriliyor.  1  |  2  |  3  |  4  |  DEVAMI
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!