Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kalekim ve Kaleterasit Güçbirliği Yaptı

Türk Yapı Sektörü'nün iki öncü firması olan, Kale Grubu Şirketleri'nden KALEKİM ile KALETERASİT tek bir çatı altında birleşti. Türkiye'de ya

Kalekim Kimyevi Maddeler San. Tic. A.Ş.
Kalekim ve Kaleterasit Güçbirliği Yaptı

b>Türk Yapı Sektörü'nün iki öncü firması olan, Kale Grubu Şirketleri'nden KALEKİM ile KALETERASİT tek bir çatı altında birleşti.

Türkiye'de yapı kimyasalları alanında 1973 yılından bu yana öncü ve lider konumunda olan KALEKİM KİMYEVİ MADDELER SAN. A.Ş. ile 1968 yılında Türkiye'de ilk kez dış cephe sıvası ve boya üretimine başlayan ve ürüne adını veren KALETERASİT SIVA ve BOYA SAN. A.Ş., gelişmiş Ar-GE, teknik donanım, ürün geliştirme ve dağıtım kanallarında sinerji yaratmak amacıyla güçbirliği yaptı.

Yeni yapılanma içinde Türk Yapı Sektörü'nün en güçlü markaları olan ve her ikisi de ürün adı haline gelen KALEKİM ve KALETERASİT, ayrı ayrı markalar olarak kullanılmaya devam edecek. Birleşmede üretim birimleri olduğu gibi korunarak, bu iki şirketin Ar-Ge, teknik donanım, ürün geliştirme, dağıtım, şantiye, teknik destek, kullanıcı eğitimi, müşteri memnuniyeti konularında yıllardır kazanmış olduğu deneyimler KALEKİM bünyesinde bir araya getirildi. İki markanın pazarlama ve satışı yine tek bir yapıda birleştirildi.

KALEKİM ve KALETERASİT'in birleşmesi konusunda bir açıklama yapan,Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Ferdi Erdoğan; "Gerek küresel rekabet, gerekse ülkemizin konjonktürel şartları sebebi ile; iki güçlü markamızın bir arada daha fazla rekabet avantajı, daha fazla sinerji, daha verimli çalışmayı sağlayacağı kuşkusuz bir gerçektir. Bu birleşme ile daha güçlü ve dinamik bir yapıya kavuştuk. Birleşmeden doğan ortak sinerjinin hem yurt içinde hem de küresel pazarda bizi daha iyi yerlere taşıyacağına inanıyorum. "Daima en iyisi'ni yapmaya devam edeceğiz." dedi.

Yapı kimyasalları alanında seramik yapıştırıcıları, derz dolgu malzemeleri, izolasyon malzemeleri, yüzey temizleme malzemeleri üreten KALEKİM, İstanbul-Avcılar, Isparta ve Mersin'de bulunan üç ayrı fabrikasıyla hizmet veriyor. Türkiye'de 500.000 tonluk yıllık üretim kapasitesi ve % 52'lik pazar payıyla sektöründe lider olan KALEKİM, 300'ü aşan bayisiyle tüketiciye ulaşıyor. İhracatta da kendi sektöründe lider olan KALEKİM, 16 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

İstanbul'daki fabrikasında, yılda 22.000 ton sıva, 16.000 ton boya ve 38.000 kg. pigment üreten KALETERASİT'in, hazır renkli sıvalar, iç ve dış cephe boyaları, izolasyon malzemeleri, yüzey hazırlama malzemeleri ile dekoratif sistemler gibi ürünleri bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kalekim-ve-kaleterasit-gucbirligi-yapti_4713.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!