Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kaleseramik, Daha Dayanıklı ve Daha Doğal Ürünleriyle Havuz Fuarı’na Katıldı

Türkiye seramik yer ve duvar kaplamaları sektörünün lider kuruluşu Kaleseramik, 6-9 Mart tarihleri arasında Lütfi Kırdar’da düzenlenen Havuz Fuarı’nda, havuz ürünlerini sergiledi. Çanakkale Seramik & Kalebodur markalarının üreticisi olan Kaleseramik, fuarda her biri kendi alanında öncü olma özelliği taşıyan Klinker, Kalestone ve havuz ürünleri ile

yapi.com.tr
Kaleseramik, Daha Dayanıklı ve Daha Doğal Ürünleriyle Havuz Fuarı’na Katıldı

ürkiye seramik yer ve duvar kaplamaları sektörünün lider kuruluşu Kaleseramik, 6-9 Mart tarihleri arasında Lütfi Kırdar’da düzenlenen Havuz Fuarı’nda, havuz ürünlerini sergiledi. Çanakkale Seramik & Kalebodur markalarının üreticisi olan Kaleseramik, fuarda her biri kendi alanında öncü olma özelliği taşıyan Klinker, Kalestone ve havuz ürünleri ile yer aldı.

Kaleseramik havuz seramikleri ile işlevsel çözümler
Havuz seramikleri, modern yüzme havuzlarının estetik, temizlik ve işlevsel gereksinimlerini sağlaması bakımından en önemli final ürünlerini oluşturuyor. Çanakkale Seramik&Kalebodur’un 3 grupta topladığı havuz seramiklerini, Havuz Fuarı’nda uygulamalarında akılcı çözümler arayan profesyonellerin beğenisine sunuyor.

Çanakkale Seramik&Kalebodur havuz seramikleri, havuz kenarlarında, üstten taşmalı ve yüzey emişli sistemlere uygun olarak üretiliyor. Modüler ebatlarda, zengin renk seçeneklerinde, fonksiyonel ve estetik çözümler sunan Çanakkale Seramik&Kalebodur’un havuz içi zemin ve duvar karoları, porselen özellikli, mat, parlak ve antislip yüzeylerde “color fusion serisi” ile sayesinde de degrade görünümlü olarak üretiliyor.

Kaleseramik’in plastik fileli olarak sunulan 2,5x2,5 cm – 5x5 cm – 10x10 cm ebatlı ürünler, kenar ve köşe dönüş parçaları ile işçilik ve uygulamalarda büyük kolaylıklar sağlıyor. Havuzu çevreleyen zeminlerde, estetik bir görüntü sunan ve kaymayı engellemek amacı ile özenle tasarlanan yer karoları, kullanıcılara fonksiyonel çözümleri de beraberinde sunuyor.

Klinker ile doğal görünümlü, şık ve dayanıklı kaplamalar

Kaleseramik firmasının Havuz Fuarı’nda sergilediği ürünlerden biri olan klinker, muadili sayılabilecek kiremit&kotto ürünlere nazaran, granül yapısı çok daha ince, yüksek derecede pişen ve su emme oranı % 0.5 ile porselen özelliklerine sahip bir ürün. Normal karolara göre daha kalın ve yüke daha dayanıklı olan klinker, yer ve duvarlarda, her türlü yüzeyde çeşitli biçimlerde kullanılabiliyor.

Porselen özellikli oluşu ile dış cephe kaplamasında, iç mekanlarda, merdivenlerde ve dış mekanlarda yaygın bir kullanım alanı bulan klinker, havuz kenarlarında, bahçe seramiği olarak da ideal bir ürün. Klinker, cadde ve sokaklarda, restorasyon ve renovasyon projelerinde de doğal bir malzeme özelliği taşıyor.

Doğal kil renklerinde üretilebilen klinker, bu doğal renkleri ile restoranlar, iş merkezleri ve sanayi tesislerinin zeminlerinde tabiatın sadeliğini sunuyor. Kiremit kırmızısı, bej, hardal, moka, beyaz ve gri olmak üzere 6 renk alternatifi ile ürettiği porselen özellikli klinker, müşteri talepleri doğrultusunda farklı renklerde de tasarlanabiliyor.

Twin-press teknolojisi ile üretilen Kalestone
Havuz Fuarı’nda sergilenen diğer bir ürün serisi ise, iç ve dış mekan projelerinde doğal dokuyu yakalamak isteyen tasarımcıların vazgeçilmez ürün serisi olan Kalestone. Türkiye’de ilk ve tek, dünyada ise sadece birkaç firmanın sahip olduğu “twin-press” teknolojisi ile üretilen Kalestone, Türkiye’de ilk kez Çanakkale Seramik&Kalebodur tarafından üretildi. Kalestone, iç ve dış mekan projelerinde doğal dokuyu yakalamak isteyen tasarımcıların vazgeçilmez ürünü olarak öne çıkıyor.

Kalestone, birbirleriyle uyumlu 30x30, 30x60, 60x60 ve 60x120 cm kesilerek elde edilen modüler ebatları ile mimarlara zengin tasarım ve döşeme olanağı sağlıyor. Kalestone serisinde ürünlerin birlikte kullanımı, tam bir bütünsellik oluşturuyor. Standart seramik teknolojileri ile elde edilemeyen derin dokulara ulaşma imkanı veren Kalestone ile doğal taşa en yakın dokular elde ediliyor. Kalestone, 9 renk çeşidi, 3 farklı yüzeyi ve üstün özellikleri ile tüm mekanlarda doğal güzellikler yaratıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kaleseramik-daha-dayanikli-ve-daha-dogal-urunleriyle-havuz-fuarina-katildi_60093.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!