Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kaleseramik ve Designmixer’in Tasarım Felsefesi Birleşti

Kaleseramik, EDIDA ödüllü bir desen tasarım stüdyosu olan Designmixer ile güçlerini birleştirdi.

yapi.com.tr
Kaleseramik ve Designmixer’in Tasarım Felsefesi Birleşti

Müşterilerine ürünleri kişiselleştirme noktasında alternatif çözümler sunan Kaleseramik, kendi ürün gruplarının yanında, farklı ürün grubu ve segment ihtiyaçlarına da yaptığı güçlü iş birlikleriyle çözüm sağlıyor. Daha önce Hansgrohe, Geberit, Karoİstanbul, Sonia Gedy, Masuma Ceramics, Homemade Aromaterapi gibi her biri alanında öne çıkan markalarla yaptığı iş birlikleri ile dikkat çeken Kaleseramik, bu kez de tasarım dünyasına yaratıcı, yenilikçi ve sıra dışı fikirlerle yeni bir soluk getiren Designmixer markasıyla iş birliği yaptı.

İş birliği kapsamında sipariş üzerine yapılacak özel ürünler ile tüketicilere yaşam alanlarında kişiselleştirilebilir estetik çözümler katmanın yan sıra Kalesinterflex’in üstün boy ve geniş yüzey avantajını kullanılarak, 100x150cm, 50x150cm, 50x100cm ve 100x100cm olmak üzere 4 farklı ölçüde tablolar üretilecek. Bu tabloların nakliye ve montaj dahil tüm süreçleri ise Kale’nin uzman kadrolarla donatılmış Premium Yetkili Servisleri tarafından gerçekleştirilecek.

 

 

Yaşadığımız mekanlara yeni anlamlar katmaya çalışıyoruz
İki markanın tasarım çizgisine vurgu yapan Kaleseramik Pazarlama Direktörü Zeliha Özay Yurdatap, iş birliğini, “Designmixer’in özgün desen tasarım kabiliyeti, ilgili teknolojilere hakimiyeti ve farklı malzemeler ile çalışmaya yatkınlığı ve sahip olduğumuz ortak tasarım dili bizleri bir araya getirdi” diyerek açıkladı.  “Son yaşanan küresel salgının insanlara evlerinin değerlerini bir kez daha hatırlattığını ifade eden Zeliha Özay Yurdatap, şunları söyledi; “Biz, 63 yıldır evini ve özünü hiç bırakmamış, yaşadığı mekânı hep yaşatmaya çalışmış, ona yaşam katmanın ne demek olduğunu bilen bir marka olarak, hayatlara dokunmaya ve rehber olmaya çalışıyoruz. Üretim tecrübesi ve üretim teknolojisindeki gücümüzle, ürün anlamında zirvedeki yerimizi korumaya devam ederken, artık daha fazla ürün sunmaktan ziyade tüm çalışmalarımızı yeni hayatlar, yaşayan mekanlar tasarlamaya odaklandırdık.   Kalesinterflex ürünlerimizi adeta birer sanat eserine dönüştüren bu iş birliğiyle de kişiye özel, mekâna özel, ihtiyaca özel mekânsal çözümler sunuyoruz.

Kaleseramik ile Designmixer iş birliğinde önemli bir rolü üstlenen Kalesinterflex ürünümüz, her müşterinin kendi yaşam alanlarını kurgulaması için farklı yaşam tarzlarına özel tasarımlar ve hayatı kolaylaştıran işlevsel çözümler sunuyor. Kalesinterflex, konvansiyonel kullanım alanı olan duvar dış cephe ve zemin kaplamanın ötesine de geçerek, dokunduğu tüm yüzeylerde bütünsel görünüm sağlıyor. Beyaz eşya tasarımcılarına ve mimarlara limitsiz özgür kullanım avantajları sağlayan bu ürün, aynı zamanda yemek masası ve banyo mobilyasından mutfak tezgahına kadar kullanıldığı tüm alanları bakterilerden koruyarak, hijyen noktasında güven veriyor ve aşınmaya karşı da ilk günkü yenliğini koruyor.”

Doğanın iyileştiren gücü mekânlarımıza yeni anlamlar kazandırıyor
Designmixer’ın yüksek kalitede dijital baskı tekniği ile yaptığı uygulamalarda çoğunlukla farklı kültürlerin, yaşam stillerinin ve doğanın tazeleyici etkilerinin kurgulandığı ilham verici tasarımlar yarattığını vurgulayan Zeliha Özay Yurdatap; konuşmasını şöyle sürdürdü; “Pandemi sürecinde insanların doğaya olan tutkuları daha da derinleşti. Bugün artık iyileştiren tasarımlar, kabuk değiştiren evler, cinsiyetsiz formlar, duvarları kaldıran, iletişimi kuvvetli samimi kurgularla şekillenen yeni trendlerle mekânsal kurgular başka bir boyut kazandı. Artık, mekânın hava kalitesi, kullanılan malzemelerin doğallığının dışında, doğayı hatırlatan tasarımlar da iyileştirici etkisiyle insan ruhuna olumlu etki eder hale geldi. Bu iş birliğimiz de üretilen ürünlerde seramiğin doğallığı, Designmixer’in doğayı mekanlara taşıyan ve iyileştiren tasarımlarıyla buluşuyor. Ve evleriniz bir ormana veya denize yakın olmasa bile, doğanın bir yansıması olan bu tasarımlarla, doğanın getirdiği terapi hissi mekanlarınıza yeni anlamlar kazandırıyor.”