Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kalıcı Konutlar Bölgesi, Cazibe Merkezi Olacak

Sakarya'da deprem sonrası inşa edilen kalıcı konutların bulunduğu Camili ve Karaman arasındaki bölge, cazibe merkezi haline gelecek. Sakarya

Zamanb>Sakarya'da deprem sonrası inşa edilen kalıcı konutların bulunduğu Camili ve Karaman arasındaki bölge, cazibe merkezi haline gelecek.

Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi'nin konuyla ilgili toplantısında, söz konusu 2 yerleşim birimi arasında kalan yer ve planlanan bağlantı yolunun uygun şekilde değerlendirilerek bölgeye rağbetin artırılmasının gerektiği dile getirildi.

Bu çerçevede bölge ile yeni kente Adapazarı'ndan bağlantı sağlayacak yol çevresi dinlenme ve eğlence merkezi olarak planlandı. Büyükşehir Belediyesi İmar İşleri Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan ve mecliste kabul edilen projeye göre Çark Deresi kenarında Camili ve Karaman kalıcı konutlarını birbirine bağlayacak yola kadar, yeşil alandan oluşan bir koruma bandı, dere kenarında oturma grupları ile tek katlı binalardan oluşacak dinlenme, eğlence, piknik, spor alanları, restoran ve kafeteryalar yer alacak.

Bu arada Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kalıcı konutlara çok yakın bir yer olan Korucuk bölgesinde de Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Dünya Bankası ve gönüllü kuruluşlarca yaptırılmak üzere konut üretim alanları oluşturdu. Belediye, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile müştereken Korucuk'ta yaptırdığı konutların da bölgenin cazibesini artırmasını hedefliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kalici-konutlar-bolgesi-cazibe-merkezi-olacak_19707.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!