Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kalifiye Müteahhit Sıkıntısı Başladı

Dünyanın dört büyük denetim, vergi ve danışmanlık şirketinden biri olan KPMG, Küresel İnşaat Raporu 2007 araştırmasını yayımladı. 150 ülkede 113 bin çalışanıyla faaliyet gösteren KPMG'nin raporu, tüm dünyada hızla büyüyen bir sektör olan yapı sektörünün sorunlarını ortaya koyuyor.

Milliyet Gazetesiünyanın dört büyük denetim, vergi ve danışmanlık şirketinden biri olan KPMG, Küresel İnşaat Raporu 2007 araştırmasını yayımladı. 150 ülkede 113 bin çalışanıyla faaliyet gösteren KPMG'nin raporu, tüm dünyada hızla büyüyen bir sektör olan yapı sektörünün sorunlarını ortaya koyuyor.

Araştırmaya göre, kalifiye müteahhit firma sayısındaki eksiklik ve inşaat maliyetlerinin artması, planlanan projelerin başarısı konusunda büyük riskler yaratıyor. Önümüzdeki 5 yılda, inşaat hizmetlerine olan talepte beklenen artışla birlikte, projelere teklif verebilecek kalifiye müteahhit firma sayısındaki azlık ve nitelikli işgücü eksikliği, projelerin zamanında teslimini olumsuz etkileyecek bir faktör olarak görülüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kalifiye-muteahhit-sikintisi-basladi_55188.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!