Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

“Kalkınma Ajansı, Bölge İçindeki Dengesizlikleri Gidermeli”

Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu: ''Kalkınma Ajansı, bölge içindeki dengesizlikleri giderecek mekanizmayı oluşturmalıdır'' dedi.

yapi.com.tr / AA
“Kalkınma Ajansı, Bölge İçindeki Dengesizlikleri Gidermeli”

Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın bölge içindeki dengesizlikleri giderecek mekanizmayı oluşturması gerektiğini söyledi. Hacımüftüoğlu, Rize Ticaret Borsası (RTB) toplantı salonunda düzenlenen Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, kalkınma ajansının amacının, bölge içindeki farklılıkları gidermek olduğunu söyledi.

Bunun mikro anlamda düşünülmesi halinde herkesin birbiriyle çekişir hale geleceğini ve ajansın ölü bir kurum olarak tarihteki yerini alacağını ifade eden Hacımüftüoğlu, ''Bunun böyle olmamasını sağlayacak olan, kurul üyelerinin oluşturacağı mekanizmadır. Küçük çekişmeleri bir tarafa bırakmalıyız. Bu kurul bu konuda yönlendirici olmalıdır. Bölge içindeki dengesizlikleri giderecek mekanizmayı oluşturmalıdır. Ancak bu, belediyecilik hizmeti yapacağı anlamına gelmez'' dedi.

Ajansa çok büyük misyon biçilmesinin ileride hayal kırıklığına da yol açabileceğini dile getiren Hacımüftüoğlu, dengeli bir paylaşmanın oluşmasının sağlanması gerektiğini kaydetti.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanı ve Gümüşhane Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Erdoğan Yaylalı ise kalkınma ajansının küresel çapta bir vizyon belirlediğini ifade ederek, dünyanın neresinde olursa olsun bölge ile ilgili konularda müdahil olan bir kalkınma ajansı oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

Kurul üyelerinin bir hedef doğrultusunda bir araya geldiğini anlatan Yaylalı, çatışan değil tek bir hedef doğrultusunda ele ele veren bir kurul olarak bölgenin kalkınma seviyesini yükseğe taşımaya çalışacaklarını kaydetti.

Rize Valisi Hacımüftüoğlu'nun, Trabzon Valiliği İl Planlama Müdürü Veysel Başer'e katkılarından dolayı plaket verdiği toplantıda daha sonra Rize-Mardin otoyolu projesi ile bölgedeki KOBİ'lerin sorunları ve çözüm önerileri konuları görüşüldü.

Toplantıya, ÇAYKUR Genel Müdürü Ekrem Yüce ile Trabzon, Rize, Gümüşhane, Artvin, Ordu, Giresun ve Rize illerinden yöneticiler ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

 

ETİKETLER: ekonomi
http://www.yapi.com.tr/haberler/kalkinma-ajansi-bolge-icindeki-dengesizlikleri-gidermeli_83489.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!