Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kampanya: Barka'nın Vasiyeti

Sevgili İstanbullular, İstanbul'un Deprem'e hazırlanmasındaki yetersizlik ve vurdumduymazlığa karşı TMMOB İl Koordinasyon Kurulu çatısı altında bir

Yapı Dergisi/D.Nükhet Özerevgili İstanbullular,

İstanbul'un Deprem'e hazırlanmasındaki yetersizlik ve vurdumduymazlığa karşı TMMOB İl Koordinasyon Kurulu çatısı altında bir kampanya başlattık.
Bu Kampanya'nın dayanaklarını bilim insanlarının, mühendislerin ve zamansız yitirdiğimiz Prof Dr Aykut Barka'nın çalışma verileri ve kamu oyu ile paylaştıkları görüşleri oluşturdu.
Kampanya ile görevlileri İstanbul'a sahip çıkmaya ve gereken önlemleri daha fazla zaman yitirmeden almaya zorlamak istiyoruz. Bu konuda en somut dayanağımızın "Ulusal Deprem Konseyi"nin hazırladığını bildiğimiz "Ulusal Deprem Strateji Raporu" olacağını umuyor ve ilk olarak bu raporun artık açıklanmasını istiyoruz.
Bu kampanyanın başarısı çok sayıda İstanbul'lunun yaşamının kurtulması, sakat ve yaralı kalmaktan sakınılması, sevdiklerinden ayrılmasının önüne geçilmesi ya da yoksulluğa düşmesinin önlenmesi anlamını taşıyacak.
Bu nedenle, İstanbul'lu her yurttaşın Kampanya'ya katkısı çok değerli.
Ancak, sivil toplum örgütlerinin katkısı hepsinden değerli.
Sizleri bize destek vermeye, isteklerimizi dillendirmeye ve yaygınlaştırmaya çağırıyoruz.

İsteklerimiz, önce bir basın toplantısı ile kamuoyuna açıklanacak.
Bu toplantıda Sayıştay Raporu, Erdik ve arkadaşlarının saptamaları, İstanbul Milletvekilleri ile yapılan toplantıda dile getirilenler, Barka'nın konuşması, vö belgeler kamuoyuna bir kez daha anımsatılacak ve Ulusal Deprem Konseyi'nin Barka'nın söz ettiği Raporu'nun hemen açıklaması istenecek.
Bu belgeler, gerçekler ve isteklerin basına iletilecek görüş yazıları ile yaygınlaştırılması ve duyurulmasına çalışılacak.
Kampanya, Deprem dernekleri, depreme karşı semt inisyatifleri ve öteki sivil toplum örgütleri ile birlikte sürdürülmeye çalışılacak, imza toplanacak ve Ulusal Deprem Konseyi üyelerine mektuplar gönderilecek.
TV kanalları uyarılıp tartışma toplantılarının düzenlenmesi ve bu isteklerimizin duyurulması sağlanacak.
Bu belgeler, gerçekler ve isteklerimizin yayınlanıp işyerleri, okullar ve örgütlerde halka yayılması için uğraşılacak.
Böylesi bir kampanya, bir yandan Konsey'i çalışmasını tamamlamaya özendirecek; bir yandan, yetkilileri sorumluluklarını yüklenmeye zorlayacak; bir yandan halkın deprem olgusuna daha sağlıklı ve yapıcı yaklaşmasını sağlayacak; bir yandan mesleki ve sivil toplum örgütlerimizi kamu oyunda onurlandıracak ve güçlendirecek.

Kampanya'nın adı,... (devamı Haber ekinde)

http://www.yapi.com.tr/haberler/kampanya-barkanin-vasiyeti_536.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!