Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kamu binaları ödenek bekliyor

17 Ağustos ve 12 Kasım 1999'da meydana gelen depremlerden sonra, İstanbul'daki kamu kuruluşlarına ait binaların hasar durumlarını saptamak, hasarsız o

Yapı Dergisi/2407 Ağustos ve 12 Kasım 1999'da meydana gelen depremlerden sonra, İstanbul'daki kamu kuruluşlarına ait binaların hasar durumlarını saptamak, hasarsız olanların olası bir depremden etkilenip etkilenmeyeceğini belirlemek üzere, toplam 234 kamu kuruluşunun katıldığı bir anket yapan İstanbul Valiliği'nin açıkladığı sonuçlar şöyle:
- 12 Ağustos ve 17 Kasım depremlerinde İstanbul'da bulunan 13.545 kamu binasından 1548'i hasar gördü. Bu binalardan 46'sı ağır, 201'i orta, 1301'i ise az hasarlı.
- Hasarlı binalardan 1010'unun takviyeleri yapılabildi. 475 binada çalışma başlatılamazken 18 bina için ihale süreci sürüyor.
- İstanbul'da olası bir depremden etkilenmemesi için 994 kamu binasının takviyeye gereksinimi var. Bu binalardan bugüne kadar yalnızca 67'si güçlendirilebildi. 772 binanın takviye çalışmalarına kaynak yetersizliği nedeniyle başlanamadı. Geri kalanlar ise proje aşamasında.
- Kamu binalarının onarım ve takviyelerinin yapılabilmesi için kuruluşlar devletten toplam 81 trilyon 897 milyar liralık ödenek istedi. Şu ana kadar onarım ve güçlendirme için 36 trilyon 928 milyar lira harcandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kamu-binalari-odenek-bekliyor_291.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!