Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kandilli Rasathanesi Müdürü Değişti

Prof. Dr. Gülay Altay'ın yerine Prof. Dr. Mustafa Erdik getirildi. Boğaziçi Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

Hürriyet Gazetesi
1 Kandilli Rasathanesi Müdürü Değişti

Prof. Dr. Gülay Altay'ın yerine Prof. Dr. Mustafa Erdik getirildi. Boğaziçi Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"Ülkemizde yürütülen deprem izleme ve zararlarını azaltma alanındaki çalışmaların önemli bir odak noktası olan Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün müdürlüğü görevini üç yıldır yürüten Prof. Dr. Gülay Altay, 7.08.2009 itibariyle dönemini tamamlayarak B.Ü. İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyeliği görevine geri dönmüş ve kendisinden boşalan göreve Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün Deprem Mühendisliği Ana Bilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mustafa Erdik getirilmiştir"

Mustafa Erdik kimdir?

Mustafa Erdik 1970 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesinden İnşaat Mühendisi olarak mezun olduktan sonra 1972 ve 1975 yıllarında ABD Rice Üniversitesi’nde master ve doktora çalışmalarını tamamladı.

ODTÜ Deprem Mühendisliği Araştırma Merkezi Müdürlüğü, UNESCO Alp-Himalaya Bölgesi Depremselliği Projesi Yöneticiliği, United States Geological Survey kurumunda misafir araştırmacılık, Birleşmiş Milletler Uluslararası Deprem Mühendisliği Birliği Direktörlüğü, Uluslararası Afet zararlarının Azaltılması Onyılı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Princeton Üniversitesi'nde misafir öğretim üyeliği yaptı. 200’ü aşkın teknik makale ve 6 adet kitap yazdı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kandilli-rasathanesi-muduru-degisti_71272.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • gülay altaya mutlaka ulaşmam gerekiyor resmi web sitesi ya da ulaşabileceğim herhangi bir numara veya adres verebilir misiniz lütfen çok önemli YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!