Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kandilli'deki Tarihi Köşkün Kaçak Bölümleri de Soruşturma Dosyasında

İstanbul Kanlıca’daki tarihi yalıya kaçak kat çıktığı için geçtiğimiz günlerde eşi Ebru Gündeş ile birlikte savcılığa ifade veren Rıza Sarraf’ın Kandilli sırtlarında satın aldığı tarihi köşkte yaptığı kaçak bölümlerin de soruşturma dosyasına girdiği öğrenildi

yapi.com.tr
Kandilli'deki Tarihi Köşkün Kaçak Bölümleri de Soruşturma Dosyasında

Kanlıca’dan sonra Kandilli’deki tarihi köşkte de kaçak bölümler tespit edildi. Boğaziçi İmar Müdürlüğü yapı tatil tutanağı tutarak tüm kaçak bölümleri tek tek tespit ederek raporlaştırdı. Koruma Kurulu da tarihi köşkte aslına uygun restorasyon yapılmadığını tespit etti. Sarraf’ın avukatları 2 dosyanın birleştirilmesini istedi. Cumhuriyet Gazetesi'nden Hazal Ocak'ın haberine göre savcılığın birleştirme için henüz karar vermediği, iki dosya hakkında da önümüzdeki aylarda dava açılması bekleniyor.

Rıza Sarraf’a ait İstanbul Kandilli sırtlarında bulunan tarihi köşk, bir süre önce branda ile kapatıldı ve inşaata başlandı. ‘korunması gereken kültür varlığı’ olarak tescil edilen yapılar arasında bulunan köşkün sadece ön cephe duvarı bırakılarak binanın tamamı yıkıldı. 1986 yılında Kültür ve Tabiat Varlıkları İstanbul Bölge Kurulu tarafından 2. derece tarihi yapı olarak tescil edilen binanın arka tarafında ise yeni bir yapı yükseldi. Ek bina görünümünde olan yapının, köşke çok yakın olarak inşa edildiği dikkat çekti. Kanlıca’daki tarihi yalıda kaçak kat skandalının ardından bu tarihi yapı hakkında da suç duyurusunda bulunuldu. Suç duyurusu kapsamında soruşturma dosyasına Boğaziçi İmar Müdürlüğü tarafından tespit edilen kaçak bölümler girdi. Koruma Kurulu da binanın aslına uygun restore edilmediği notunu düştü.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kandillideki-tarihi-koskun-kacak-bolumleri-de-sorusturma-dosyasinda_135421.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!