Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kanyon'da 'Tasarımın Karokökü'

Ünlü mimarların ve ofislerinin, VitrA Karo’nun mozaikten havuzlarda kullanılan tamamlayıcı parçalara kadar uzanan geniş ürün gamıyla tasarladıkları farklı ve yaratıcı uygulamalar, Sadık Karamustafa’nın küratörlüğünde 'Tasarımın Karokökü' sergisinde buluştu. Tasarımı Karamustafa Tasarım tarafından gerçekleştirilen serginin açılışına, projede yer

yapi.com.tr
Kanyon'da 'Tasarımın Karokökü'

Ünlü mimarların ve ofislerinin, VitrA Karo’nun mozaikten havuzlarda kullanılan tamamlayıcı parçalara kadar uzanan geniş ürün gamıyla tasarladıkları farklı ve yaratıcı uygulamalar, Sadık Karamustafa’nın küratörlüğünde 'Tasarımın Karokökü' sergisinde buluştu. Tasarımı Karamustafa Tasarım tarafından gerçekleştirilen serginin açılışına, projede yer alan mimar ve iç mimarlar ile tasarım dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

Bir teknolojik ürün olan karonun, tasarımın süzgecinden geçip nihai ürün olarak gelişimine tanıklık etmek amacıyla düzenlenen sergi için, Türkiye’nin önde gelen mimar, iç mimar ve tasarım grubundan, VitrA karoyu kullanarak nesneler ya da mekanlar tasarlamaları istendi. Davet edilen mimar ve iç mimarlar; havuz karosundan bar ünitesi, ahşap dokulu seramik karodan baza ve yatak başı, cam karodan aydınlatma ünitesi, yer karosundan oturma ünitesi ve rahle, mozaik karodan organik formlar üretmek gibi yaratıcı ve etkileyici çalışmalara imza atarak, sergiyi tasarım şölenine dönüştürdü.

Sergiyle ilgili bilgi veren VitrA Karo Genel Müdürü Zeki Şafak Ozan, “VitrA Karo olarak, dünyadaki moda akımlarından ve yeni yaşam alışkanlıklarından yola çıkarak hazırladığımız koleksiyonlarla, boyutları 1x1 cm ile 60x120 cm arasında değişen seramik ve porselen karo çeşitlerimizle mimarlar ve iç mimarlar için farklı kullanım alanlarına yönelik komple çözümler sunuyoruz. Türkiye’de çok önemli projelere imza attığımız mimarlık ve tasarım ofislerinin bir bölümü ile geliştirdiğimiz bu proje bizi çok heyecanlandırdı. Karamustafa Tasarım ofisinin çok başarılı bir kürasyonla bir araya getirdiği mekan ve objelerde, sergide de görülebileceği gibi, yaratıcılık ve inovasyonda sınır yok. VitrA Karo olarak projeye emek veren herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi. Sergi, 13 Mayıs Çarşamba gününe kadar Kanyon B2 katında izlenebilecek. Tasarımın Karokökü sergisinde yer alan mimarlar, mimarlık ve tasarım ofisleri şunlar:

* Hakan Helvacıoğlu / H2C Interior Design&Consulting Services
* Çağlayan Tuğal / T Mimarlık
* Mustafa Toner / Toner Mimarlık
* Dârâ Kırmızıtoprak / Dârâ Kırmızıtoprak Mimarlık
* Gökhan Avcıoğlu / GAD Architecture
* Kurtul Erkmen, Gürhan Bakırküre / K&G Mimarlık
* Barbara Pensoy / Atelye 5
* Zeynep Fadıllıoğlu / ZF Design
* Sefer Çağlar, Seyhan Özdemir / Autoban
* Emir Uras, Durmuş Dilekçi / Uras & Dilekçi
* Levent Çırpıcı / ZOOM TPU
* Atilla Kuzu / ZOOM TPU

http://www.yapi.com.tr/haberler/kanyonda-tasarimin-karokoku_68892.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!