Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kapalıçarşı'ya Nüfus Cüzdanı Çıkartılıyor!

Kapalıçarşı'daki restorasyon çalışmalarını yürüten danışma kurulu üyeleri değerlendirme toplantısı için bir araya geldi. Kapalıçarşı'nın mevcut durumunun ortaya çıkarmak için çalışmalara başlayan mimarlık firmasının yetkilileri tarafından toplantıya katılan danışmanlara geçmişten günümüze ulaşan ve çarşının içi ile çevresinde çekilen tarihi

Sabah Gazetesi
Kapalıçarşı'ya Nüfus Cüzdanı Çıkartılıyor!

Kapalıçarşı'daki restorasyon çalışmalarını yürüten danışma kurulu üyeleri değerlendirme toplantısı için bir araya geldi. Kapalıçarşı'nın mevcut durumunun ortaya çıkarmak için çalışmalara başlayan mimarlık firmasının yetkilileri tarafından toplantıya katılan danışmanlara geçmişten günümüze ulaşan ve çarşının içi ile çevresinde çekilen tarihi fotoğrafların da yer aldığı bir sunum yapıldı.

Restorasyon çalışmasını yürüten firma yetkililerinden Gülin Kara, çarşıdaki parsellerin iç içe geçtiği, 20 bin çalışanı bulunan ve ortalama 300 bin kişi ziyaretçi alan çarşının çok kötü kullanıldığını, çatılarda klima dış ünitelerinin yer aldığını, taşıyıcı kolonlar kazınarak panolar yerleştirildiğini ifade etti. Kapalıçarşı'nın yönetim planının olmadığı için keyfe keder kullanıldığını belirten Kara, elektrik, telefon, ısıtma soğutma tesisatı olmayan çarşı, bir nevi gecekondu mantığı ile idare edildiğini, eksiklerin günü kurtaracak şekilde giderildiğini söyledi. Kara, mevcut durumu görsel olarak kayıt altına aldıklarını ve nokta boyutlu sayısal tespitler yaparak Kapalıçarşı'nın nüfus kütüğünün oluşturulmasına çalıştıklarını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kapalicarsiya-nufus-cuzdani-cikartiliyor_76424.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!