Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kapatılan Poligon Trafiğe Açıldı

Üçyol-Üçkuyular metro hattı inşaatı nedeniyle trafiğe kapanan Hatay İnönü Caddesi'ndeki Poligon bölümü trafiğe açıldı. Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "İnşaat çalışmalarında Poligon İstasyonu döşeme betonlarının bir kısmının tamamlanması nedeniyle Hatay İnönü Caddesi'nin 76/1 sokak (Aile Sağlık Merkezi) ile 56 Sokak (Hıfsızzıha

Yeni Asır Gazetesi
Kapatılan Poligon Trafiğe Açıldı

Üçyol-Üçkuyular metro hattı inşaatı nedeniyle trafiğe kapanan Hatay İnönü Caddesi'ndeki Poligon bölümü trafiğe açıldı. Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "İnşaat çalışmalarında Poligon İstasyonu döşeme betonlarının bir kısmının tamamlanması nedeniyle Hatay İnönü Caddesi'nin 76/1 sokak (Aile Sağlık Merkezi) ile 56 Sokak (Hıfsızzıha Kavşağı) arasında kalan bölümü dün sabah saat 10.00'dan itibaren trafiğe açıldı. Ardından da bu bölgede yeni trafik düzenine geçildi" denildi.

Bu kapsamda Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından toplu ulaşım güzergahı değiştirilerek Mithatpaşa Caddesi yerine 48 sokak, 123/1 sokak ve İnönü Caddesi üzerinden sağlanmasının kararlaştırıldı. Yetkililer, "Böylece Fahrettin Altay Meydanı'ndan Konak yönüne gidenler Mithatpaşa Caddesi'ne inmeden İnönü Caddesi'ni kullanabilecek. Öte yandan Mithatpaşa Caddesi'nin Göztepe Kavşağı ile Güzelyalı Depo Kavşağı arasında kalan ve Konak yönüne doğru tek yön çalışan kısmı ise son düzenlemeyle yine çift yön olarak çalışmaya başladı. Ayrıca 56 sokak Mithatpaşa Caddesi'ne doğru tek yön olarak düzenlendi. 56 sokak ile 76 sokak kesişiminde bulunan sinyalize tesis kaldırıldı" diye konuştu.

Yeni trafik düzeninde Fahrettin Altay'dan Konak yönüne geçiş yapacak araçlar İnönü Caddesi Poligon Kavşağı'nı kullanarak 48 sokak, 123/1 sokak ve İnönü Caddesi üzerinden ulaşımlarını sağlayabilecek. (Kroki üzerinde kırmızı hat)
Konak yönünden Fahrettin Altay yönüne geçiş yapacak araçlar için güzergahta herhangi bir değişiklik yapılmadı. Konak Fahrettin Altay'a gidiş güzergahında 56 sokak İnönü Caddesi'nden giriş olacak şekilde tek yöne çevrildi. Sürücüler yine 56 sokaktan sonra 76, 43, 25, 44 sokakları izleyerek İnönü Caddesi'ne ulaşacak. (Kroki üzerinde yeşil hat)

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/kapatilan-poligon-trafige-acildi_85216.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!