Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Karabağlar Mobilyası Mutlaka Marka Olacak'

Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında dün Karabağlar mobilyacı esnafı, Karabağlar Belediyesi ve İzmir Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği(İESOB) ile ortak bir etkinlik gerçekleştirdi. Etkinlikte konuşan Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, Karabağlar'ın tek tutunacak noktasının mobilya ve beraberinde gelen sektörler olduğunu söyledi.

Yeni Asır Gazetesi
'Karabağlar Mobilyası Mutlaka Marka Olacak'

Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında dün Karabağlar mobilyacı esnafı, Karabağlar Belediyesi ve İzmir Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (İESOB) ile ortak bir etkinlik gerçekleştirdi. Etkinlikte konuşan Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, Karabağlar'ın tek tutunacak noktasının mobilya ve beraberinde gelen sektörler olduğunu söyledi. Sıtkı Kürüm, "Bu nedenle İzmir Mobilyacılar Odası Başkanı Mustafa Kara'nın Belediye Meclisi üyesi olması, benim için büyük bir şans. Karabağlar mobilyası, kesinlikle marka olacak. Ben bu yola baş koydum" dedi.

200 döşemeci

Mobilyacı esnafına projelerini anlatan Başkan Kürüm, sektörde kalifiye eleman ihtiyacına cevap verecek eğitim kurumları oluşturduklarını söyledi. Kürüm, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Oda başkanımız benden 200 döşemeciye ihtiyaçları olduğunu söyledi. Benim masamda 25 bine yakın iş başvurusu var. Ancak bunların arasından sadece 30 kişi çıkarabildik. Çok araştırmamıza rağmen 40 kişiye bile yükseltemedik. Sektör için çırak ve kalfalık eğitimleri vermemiz gerekiyor. Biz esnafımıza yardımcı olacağız. Her türlü bürokrasiyi kaldıracağız."

İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu ise esnaf ve sanatkarlığın, herkesin yapabileceği bir iş olmadığını, bunun için meziyet gerektiğini söyledi. Bir idareci olarak görevinin, esnaf ve sanatkarların yaşadığı sıkıntıları yerel yönetimlere ve hükümete aktarıp çözüm bulmaya çalışmak olduğunu dile getiren Mutlu, desteklerinden ötürü Başkan Kürüm'e teşekkür etti. Ahi geleneğinin önemine işaret eden Mutlu, "Türk toplumunun en güçlü olduğu dönemler, Ahi geleneğinin en iyi yaşandığı yıllar olmuştur. Bugün de bu geleneğin felsefesini en son teknolojiyi ve bilgiyi takip ederek sürdürmemiz gerekiyor" diye konuştu.

İzmir Mobilyacılar Odası Başkanı Mustafa Kara da, dünya ekonomise yön verenlerin ekonomik krizle tükendiğini, ekonomik krize tek çarenin Ahilik olduğuna vurgu yaptı. Ahilik teşkilatının akıl, ahlak, bilim ve çalışma prensipleri üzerine kurulduğuna dikkat çeken Kara, Türk esnaflarına has olan bu geleneğin dünya çapında benimsenmesi gerektiğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/karabaglar-mobilyasi-mutlaka-marka-olacak-_73287.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!