Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Karadeniz Otoyolu’na Onay Yok

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe’nin Karadeniz Otoyolu için "Yapanların eli kırılsın" dediği ve "projenin önünü açan belgeye onay verdiği"yle ilgili dün basında çıkan haberler üzerine Bakanlık, "Bakan Pepe tarafından imzalanmış hiçbir izin ve benzeri onay bulunmamaktadır" açıklaması yaptı.

Hürriyet Gazetesievre ve Orman Bakanı Osman Pepe’nin Karadeniz Otoyolu için "Yapanların eli kırılsın" dediği ve "projenin önünü açan belgeye onay verdiği"yle ilgili dün basında çıkan haberler üzerine Bakanlık, "Bakan Pepe tarafından imzalanmış hiçbir izin ve benzeri onay bulunmamaktadır" açıklaması yaptı.

Bakan Pepe’ye yönelik basında çıkan haberlerle ilgili olarak dün Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından yazılı bir basın açıklaması yayınlandı. Açıklamada, "Karadeniz Sahil Yolu projesinin 1997 tarihli ÇED Yönetmeliği’nin Geçici 2. Maddesi uyarınca ÇED Yönetmeliği hükümlerinden muaf olduğunun Karayolları Genel Müdürlüğü’ne bildirildiği" kaydedildi.

"Kanun gereği, önceki ÇED Yönetmeliklerinde muafiyeti olan kazanılmış hakların korunma zorunluluğu olduğundan 16.12.2003 tarihli ÇED Yönetmeliği’nde geçici madde olarak muhafaza edildiği" ifade edilen açıklamada, "Bu nedenle doğal olarak anılan yol ile ilgili Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe’nin imzaladığı hiçbir izin ve benzeri onay bulunmamaktadır."

http://www.yapi.com.tr/haberler/karadeniz-otoyoluna-onay-yok_46966.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!