Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Erdoğan'dan Müteahhitlere Sitem

Başbakan Tayyip Erdoğan, Karadeniz Sahil Yolu'nun bir an önce bitirilmesi için müteahhitlere, 'elinizden geleni yapın' mesajı verdi. Müteahhitler de finans sorununu hatırlatarak, sıkıntının çözülmesini istedi.

Radikal Gazetesiaşbakan Tayyip Erdoğan, Karadeniz Sahil Yolu'nun bir an önce bitirilmesi için müteahhitlere, 'elinizden geleni yapın' mesajı verdi. Müteahhitler de finans sorununu hatırlatarak, sıkıntının çözülmesini istedi.

Erdoğan, dün Karadeniz Sahil Yolu'nu inşa eden 20 müteahhitle Başbakanlık Merkez Bina'da görüştü. Erdoğan'nın, basına kapalı toplantıda geçen hafta sonu yaptığı Karadeniz seyahatini gündeme getirdiği öğrenildi. Gezisi sırasında yolun 2006 sonunda bitirileceği sözünü verdiğini söyleyen Erdoğan, "2005 sonunda bitirileceği yönünde de söz vermiştik" dedi.

Erdoğan şöyle konuştu: "Ben vatandaşa, bu yolun 2005 sonunda biteceğini söylemiştim. Verdiğim sözü tutamadık. Bunda coğrafi şartların etkisi olabilir ama sizlerin de daha yoğun çalışması gerekiyor. Geçen hafta sahil yolu zamanında tamamlanamadığı için vatandaştan özür diledim. Ama onlara, 2006 sonunda biteceğine dair kesin söz verdim. Yolu bu yıl sonuna kadar bitirmenizi istiyorum"

'Tesis satıp paranızı öderiz'
Müteahhitler de otoyolun zamanında bitmeme nedeni olarak finans sorununu gösterince Erdoğan, "Gereken desteği; bütçe imkanları ölçüsünde vermeye çalışacağız. Karayolları Genel Müdürlüğü'nün İstanbul'daki bazı tesisleri var. Onları satıp sizin paranızı oradan karşılamayı düşünüyoruz. Ama siz o yolları 2006 sonuna kadar yetiştirin. Paranız bilahare size ödenir" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/erdogandan-muteahhitlere-sitem_46969.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!