Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Karadeniz Yolunda Süreç Hızlanıyor

Karadeniz Sahil Yolu’nun 2005 sonuna kadar bitirilmesi için genelge yayınlandı. Proje için ayrılan ödeneğin tamamı ilk 6 ayda kullanılacak.

NTV-MSNBCb>Karadeniz Sahil Yolu’nun 2005 sonuna kadar bitirilmesi için genelge yayınlandı. Proje için ayrılan ödeneğin tamamı ilk 6 ayda kullanılacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz Sahil Yolu’nun 2005 yılı sonunda tamamlanabilmesi için alınacak önlemlerle ilgili bir genelge yayınladı. Konuya ilişkin Başbakanlık genelgesi bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, proje kapsamındaki işler için ayrılan yapım ödeneklerinin tamamı yılın ilk 6 ayı içinde kullanılacak, kamulaştırma ödenekleri öncelikle temin edilecek ve ilk 3 ayda serbest bırakılması sağlanacak.

Kamulaştırma için açılan bedel tespit ve tescil davalarının kısa sürede sonuçlanması için gerekli tedbirlerin alınacağı belirtilen genelgede, yapım ve kamulaştırma ödenekleri sağlandığı halde kamulaştırma işlemlerinde çözümlenmeyen işlemler için ilgili kanun gereğinin yapılarak Bakanlar Kurulu kararının uygulanması amacıyla Başbakanlığa müracaat edileceği kaydediliyor.

DENİZ TARAFINDAN GEÇEN ŞEHİR GEÇİŞLERİ
Genelgede, şunlar kaydedildi: “Tamamıyla deniz tarafından geçen şehir geçişlerinde yeni yapılan bölünmüş yol ile şehir kıyısı arasında önemli miktarda boşluklar kalmaktadır. Bu alanların belediyelere teslim edilmesi ve belediyelerce yeşil alan olarak imar planlarına işlenmesi amacıyla gerekli girişimler başlatılacaktır.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/karadeniz-yolunda-surec-hizlaniyor_21092.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!