Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Karaköy Camii Nerede?

CHP Adana Milletvekili Atill Başoğlu, tarihi gerçeği bir soru önergesi ile TBMM gündemine getirdi. Başoğlu, Kültür Bakanı Hüseyin Çelik tara

Hürriyetb>CHP Adana Milletvekili Atill Başoğlu, tarihi gerçeği bir soru önergesi ile TBMM gündemine getirdi.

Başoğlu, Kültür Bakanı Hüseyin Çelik tarafından cevaplandırılması istemiyle TBMM Başkanlığı'na verdiği soru önergesinde ‘‘1958 yılında Adnan Menderes hükümetinin ‘Yıldırım Yıkma Harekatı' sırasında kaldırılan ve başka bir yerde tekrar kurulmak üzere tek tek numaralandırılan, Mimar D'Aranco tarafından yapılan ünlü Karaköy Camii şimdi nerededir?’’ dedi. CHP’li Başoğlu, Kültür Bakanı Çelik'e yönelttiği önergede şu soruların yanıtlarını istedi:

Menderes Hükümeti'nin sözleri ve taahhütleri devletteki devamlılık ilkesi gereği sonraki hükümetleri bağlamakta mıdır? Bu ihmalin suçlu ve sorumluları kimlerdir?

Caminin ne zaman ve hangi mekana tekrar kurulması düşünülmekte midir? Bir büyük gazetemizin gündeme getirdiği, caminin kaybolduğu iddiaları doğru mudur?

Tarihi ve kültürel mirasımızın her gün haramiler tarafından yağmalanması karşısında, her zaman olduğu gibi, bir kaç gün üzüntülerinizi dile getirip, sonrasında olayları unutacak mıyız? Almayı düşündüğünüz ciddi önlemler var mıdır? Varsa nelerdir?

http://www.yapi.com.tr/haberler/karakoy-camii-nerede_3126.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!