Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Karaosmanoğlu Mimarlardan Destek İstedi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit ve diğer yerleşim birimlerinin çirkin görüntülerden kurtarılması için mimarlar, şehir plancıları ve çevre mühendislerinden oluşan 170 kişilik bir grubun görüşlerine başvurdu.

Zamanocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit ve diğer yerleşim birimlerinin çirkin görüntülerden kurtarılması için mimarlar, şehir plancıları ve çevre mühendislerinden oluşan 170 kişilik bir grubun görüşlerine başvurdu.

Başkan Vekili İlyas Şeker ile Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Soydabaş’ın da yer aldığı Antikkapı Restaurant’daki yemekli toplantıda Karaosmanoğlu, çarpık yapılaşmaya karşı beraber çalışma çağrısında bulundu. Binaların estetikten uzak, rant sağlamak amacıyla yapılmış olduğuna dikkat çeken Karaosmanoğlu, “Ancak bu böyle geldi, böyle gitmeyecek. Sizlerin de katılımıyla kentin gelişmesinde büyük ilerleme sağlayacağız. Bunun yanında, bakmaya doyamadığımız mimarisi güzel binalar var. Yaptığımız bu toplantıyı, şehrin gelişmesinde attığımız ilk adım olarak görelim. Odaların çalışmalarına belediyesi olarak her türlü katkıyı sağlayacağız.” dedi. Mimarlar Odası Kocaeli Şube Başkanı Nilgün Akcan, Şehir Plancıları Odası Şube Başkanı Sinan Karabulgu ve Çevre Mühendisleri Odası Şube Başkanı Aysun Saraç da yapılan toplantının yerinde ve verimli olduğunu kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/karaosmanoglu-mimarlardan-destek-istedi_25361.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!