Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Karayalçın: Gülen Kent Yaratacağım

CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Karayalçın, seçim programını hazırladığını belirterek, "Gülen bir Ankara, mutlu bir Ankara yaratmak istiyorum. İnsanların birbiriyle hemşeri oldukları, gülebildikleri, birbirlerini sevebildikleri, birbirleriyle kucaklaşabildikleri bir kent yaratmak istiyorum" dedi.

Hürriyet Gazetesi
Karayalçın: Gülen Kent Yaratacağım

CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Karayalçın, seçim programını hazırladığını belirterek, "Gülen bir Ankara, mutlu bir Ankara yaratmak istiyorum. İnsanların birbiriyle hemşeri oldukları, gülebildikleri, birbirlerini sevebildikleri, birbirleriyle kucaklaşabildikleri bir kent yaratmak istiyorum" dedi.

CHP’den Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı kesinleşen Murat Karayalçın, resmi açıklamanın cuma günü yapılacağının sinyallerini verdi. Karayalçın, "Yüksek bir olasılıkla Cuma günü adaylığımın açıklanmasıyla birlikte sahaya çıkacağım, seçmenlerle bir araya geleceğim. Bu arada bayram haftasında olanaklar ölçüsünde dış ilçeler diye adlandırılan ilçelerimizi ziyaret etmek istiyorum" dedi.

Seçim programını hazırladıklarını belirten Karayalçın, Cuma günü Ankara için hazırladıkları acil tedavi programını açıklayacaklarını belirterek şöyle konuştu: "İvedilikle sokaklarda, caddelerde, köylerimizde, meydanlarımızda, hemşerilerimizle birlikte olmak için çalışmalarımızı tamamlama aşamasına geldik. Programımız hazır, bir de acil tedavi programımız var, o da hazır. Bu hafta adaylığın açıklanması noktasına geliniyor. Çok yüksek bir olasılıkla cuma günü adaylık açıklaması yapılacak. Adaylığımın açıklanmasıyla birlikte sahaya çıkılacak, seçmenlerle bir araya gelinecek. Bu arada bayram haftasında dış ilçeler diye adlandırılan ilçelerimizi ziyaret etmek, hemşerilerimizle bir araya gelmek istiyorum. Öyle sanıyorum ki Ocak ayından itibaren Türkiye bu seçime kilitlenecektir. Özellikle de Ankara’da böyle bir kilitlenmenin çok büyük bir önem taşıdığını düşünüyorum. Ne kadar çok alana çıkılırsa hemşerilerimizle bir araya gelinirse ne kadar çok hemşerilerimize yapılan yapılmayan anlatılırsa sonucun da o ölçüde kesin olacağını düşünüyorum.

İade-i itibar çok önemli

Geçtiğimiz 15 yıl boyunca Ankara itibarını yitirmiştir. Ankara güçten düşmüştür. Bunu hem ben görüp söylüyorum. Hem AKP’li Keçiören Belediye Başkanı ve Anakent Belediye Başkan Aday Adayı Turgut Altınok söylüyor. Aslında bütün Ankaralılar bu söylediğimi görüyor. Gerçekten Ankara atılım yapma gücünü kaybetmiş durumda. Yapılanlar ve yapılamak istenenler Ankara gibi bir büyük kentin hedefleriyle uyum içinde olmamıştır. Şimdi bu kentin yeniden ayağa kalkabilmesi için iade-i itibarda bulunulması için, -bunu çok önemsiyorum- bir oylama yapılacaktır. Bu Ahmet Mehmet meselesi değil, ben bu şehri geçmişte yönettim. Hemşerilerimle çok iyi ilişkiler içinde oldum. Şimdi de bir programla geliyorum. Programda acil tedavi programı var bunun acil olan bölümünü Cuma günü anlatacağım. Gülen bir Ankara, mutlu bir Ankara yaratmak istiyorum. İnsanların birbiriyle hemşeri oldukları, gülebildikleri, birbirlerini sevebildikleri, birbirleriyle kucaklaşabildikleri bir kent yaratmak istiyorum. Belediye Başkanının görevlerinden binin de bu olduğu kanısındayım."

http://www.yapi.com.tr/haberler/karayalcin-gulen-kent-yaratacagim_65012.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!