Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Karayolları Arsası da Dubaililer’e Açılıyor

Karayolları Arsası da Dubaililer’e Açılıyor

Hürriyet Gazetesistanbul'un ilk gökdeleninin üzerinde bulunduğu ve Dubai sermayesinin de ilgilendiği Zincirlikuyu’daki Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ait arsa için Bayındırlık Bakanlığı’nın üç emsal üzerinden hazırladığı plana izin çıktı.

Bu karara göre arazide yapılacak Kültür ve Kongre Merkezi, bodrum katlarıyla birlikte yaklaşık 400 bin metrekare olabilecek. Boğaziçi sit alanı geri görünüm ve etkilenme bölgesinde kalan arazide, İstanbul 3 numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından daha önce dört kez geri çevrilen plan, yeni kurul tarafından onaylandı. Yeni planın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından da Meclis’e getirilmeden onaylandığı ortaya çıktı. Bunun üzerine CHP grubu, Meclis’in by-pass edilmesini protesto amacıyla dün yapılan Meclis toplantısını terk etti.

Kararı öğrendikten sonra Meclis’te CHP adına gündem dışı söz alan Grup Başkan Vekili Kemal Akar, durumun hukuka aykırı olmadığını belirterek, "Büyükşehir Belediye Meclisi’nin by pass edilmesini saygısızlık olarak görüyoruz" dedi. Akar, Bayındırlık Bakanlığı’nın, "Meclis’ten kaçırarak yaptığı plan"ı, başkanın onaylamasının etik bulmadıklarını söyledi. Akar, 87 dönümlük arazide üç emsal kararıyla planlanan Kongre ve Turizm Merkezi’nin Levent Mahallesi’nin daha büyük alanı kapsayan 400 bin metrekarelik bir inşaatın sözkonusu olduğunu söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/karayollari-arsasi-da-dubaililere-aciliyor_41464.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!