Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Karayolları Arsası İçin Devler Bugün Kapışacak

Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü arsasının kapalı zarf ile teklif alınması için bugün son gün. İhaleye Sami Ofer’in Global’in patronu Mehmet Kutman ile birlikte teklif vereceği belirtiliyor. Arsa ile ilgilenenler arasında Şeyh El Maktum’un da adı geçiyor.

Vatan Gazetesi
Karayolları Arsası İçin Devler Bugün Kapışacak

b>Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü arsasının kapalı zarf ile teklif alınması için bugün son gün. İhaleye Sami Ofer’in Global’in patronu Mehmet Kutman ile birlikte teklif vereceği belirtiliyor. Arsa ile ilgilenenler arasında Şeyh El Maktum’un da adı geçiyor.

Muhammen bedeli açıklanmayan Cumhuriyet tarihinin en büyük arsa satışı olarak tarihe geçecek Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü arsasının kapalı zarf ile teklif alınması için bugün son gün. Bugün en yüksek teklifi veren 3 şirket önümüzdeki günlerde açık artırmaya davet edilecek.

Ofer için düzenleme
Toplam 96 bin 505 metrekare alanlı arazinin satışı için İstanbul Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü tarafından 455 milyon 500 bin YTL tahmini bedel ile yapılacak ihalede, Sami Ofer’in Galataport’ta olduğu gibi süpriz yapmasından korkulmuştu. Bunun üzerine sadece kapalı zarf ile ihale gerçekleştirebilen İstanbul Defterdarlığı’ndan alınan arazinin satış yetkisi, kapalı zarf ile teklif almaya yetkili Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na devredilmişti. Bu arada Ofer’in birlikte katıldığı Global Grubu, Maliye Bakanlığı’na yazı yazarak ihale süresinin uzatılmasını istemişti.

Karayolları arsası için teklifler ABD Doları olarak alınacak ve ihale ABD Doları üzerinden peşin esasına göre değerlendirilecek. İhale bedeli olarak teklif edilen tutar sözleşme imza tarihinde peşin veya vadeli olarak ödenebilecek.

Maktum da girebilir
İhaleye Sami Ofer’in Global’in patronu Mehmet Kutman ile birlikte teklif vereceği belirtiliyor. Yerli en büyük teklifin ise Zorlu Grubu’ndan gelmesi bekleniyor. İhaleyle ilgilenen El Maktum’un şirketi Sama Dubai de Karayolları arsası için teklif verecek isimler arasında sayılıyor. Ayrıca kapalı zarf ile teklif verecekler arasında AB, ABD, Kazakistan ve Körfez kökenli gayrimenkul yatırım şirketleri ve fonlarından da bahsediliyor.

Kongre merkezi yapılacak
ÖİB’nin yaptığı imar çalışmalarına göre 650 metrelik Bosphorus Towers’ın inşa edileceği araziye yapılacak binaların yüksekliği en fazla 105 metre olacak. Projenin toplam inşaat alanının yüzde 35’i residence, yüzde 30’u otel ve kongre salonu, yüzde 15’i alışveriş merkezi, yüzde 10’u ofis ve yüzde 10’u ise sosyal ve kültürel donatılara ayrılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/karayollari-arsasi-icin-devler-bugun-kapisacak_52235.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!