Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Karayollarından 'Sabuncubeli' Raporu

Manisa'da yapılan il koordinasyon kurulu toplantısında, Sabuncubeli Tüneli'nin yüzde 85'lik kesiminde kazı ve destekleme çalışmalarının bitirildiği, 2018'de tünelin hizmete gireceği açıklandı.

yapi.com.tr
Karayollarından 'Sabuncubeli' Raporu

DHA'nın haberine göre, Manisa İl Koordinasyon Kurulu 2'inci dönem toplantısı, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer'in başkanlığında yapıldı. Yatırımcı kurum ve kuruluşların katıldığı toplantıda konuşan Vali Güvençer, il genelinde toplam 335 kamu yatırım projesinin bulunduğunu ve bu projelerin toplam tutarının 3 milyar 910 milyon 978 bin TL olduğunu belirtti. Projelerden 18'nin tamamlandığını kaydeden Güvençer, 214'nünü ise devam ettiğini, 36'sının ihale aşamasında ve 67 projeye ise başlanılmadığını dile getirdi.

Toplantıda ilk sözü alan Karayolları 2'inci Bölge Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, Manisa genelinde toplam 19 projelerinin bulunduğunu belirterek, projelerin toplam maliyetinin 1 milyar 620 milyon TL olduğunu, 16 projenin devam ettiğini, 3 projenin ise başlama aşamasında olduğunu ifade etti.

Uraloğlu açıklamasının ikinci kısmında, İzmir- Manisa arasındaki Sabuncubeli Tüneli'ndeki çalışmaların son durumu hakkında bilgi verdi. Uraloğlu, tünel için 7/24 saat çalışıldığını belirterek, "Tünelin İzmir tarafında sağ tüpte 2 bin 420 metre, Manisa tarafındaki sağ tüpte 1111 metre toplamda 3 bin 531 metrelik bir ilerleme sağlandı. Tünelin sol tüpünde ise İzmir tarafında 2 bin 478 metre, Manisa tarafında ise 928 metre olmak üzere toplam 3 bin 406 metrelik ilerleme sağlandı. Dolayısıyla 4 bin 70 metre uzunluğundaki tünelin yüzde 85'lik kesiminde kazı ve destekleme çalışmalarını bitirmiş olduk. Buradaki hedefimiz 8'i, 9'a bağlayan Eylül gecesi kazı ve destekleme işlemlerini bitirmiş olacağız. 2018 yılı içerisinde de tünelin tamamını bitirip trafiğe açacağız" diye konuştu.

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'nun çalışmaları hakkında bilgi veren Uraoğlu, projenin toplam 433 kilometre olduğunu belirterek, İzmir ilinde 6.5 kilometrelik Kemalpaşa Bağlantı Yolu ve 19 kilometre Bornova-Kemalpaşa bağlantı yolu arası olmak üzere toplam 25.5 kilometrelik kesimin trafiğe açıldığını, Bursa ili sınırı içerisinde kalan Gebze-Bursa arası 78 kilometrelik kesim ile önceki yıllarda tamamlanan 21 kilometrelik Bursa çevreyoluyla birlikte toplam 99 kilometre yolun trafiğe açıldığını dile getirdi. Uraoğlu, otoyol çalışması çerçevesinde İzmir il sınırları içinde kalan 10 kilometrelik kesimde toprak işleri ve sanat yapılarında çalışmaların devam ettiğini, Manisa sınırları içerisinde kalan 112 kilometrelik projenin 2017 kilometrelik kesiminde küçük, büyük sanat yapıları ve toprak işlerinde çalışmaların sürdüğünü belirterek, projenin tamamının 2018 yılı sonunda tamamlanacağını ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/karayollarindan-sabuncubeli-raporu_157896.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!