Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Karayoluna Bu Kavşağı Kim Yaptı?

Tokat-Amasya karayolu arasında iki yönden yolun tek şeridini kapatacak şekilde yapılan ilginç kavşağın yeniden düzenlenmesi istendi.

yapi.com.tr
2 Karayoluna Bu Kavşağı Kim Yaptı?

Tokat-Amasya karayolu arasında iki yönden yolun tek şeridini kapatacak şekilde yapılan ilginç kavşağın yeniden düzenlenmesi istendi.

Milliyet Gazetesi'nde Mustafa Turapoğlu imzasıyla yayınlanan habere göre, Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen yol çalışmaları kapsamında Tokat-Amasya Karayolu 39’uncu kilometrede Çaylı kasabası girişi önüne 15 gün önce bir kavşak yapıldı. Normalinden daha büyük yapılan ve yolun her iki tarafının yarısını kaplayan döner kavşağın olası kazalara davetiye çıkardığı iddia edildi. Sürücülerin kavşağa çarpmaması için yolun iki tarafına 100 metre geriden trafik uyarı levhaları konularak yol tek şeride düşürüldü.

Karayolları Bölge Müdürlüğü, kavşağı kendilerinin yapmadığını, beldeye girişi sağlamak için Çaylı kasabasının yaptığını ileri sürdü. Çaylı Belediye Başkanlığı ise kavşağı, yolu yapan taşeron şirketin yaptığını savundu. Karayolları Bölge Müdürlüğü, bu haliyle kullanılması mümkün olmayan kavşağın yıkılıp yeniden düzenleneceğini söyledi.

ETİKETLER: şaka gibi
http://www.yapi.com.tr/haberler/karayoluna-bu-kavsagi-kim-yapti_90430.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • aynı benzer kavşak ankara kazan E-5 üzerinde. bunu nasıl yaparlar, nasıl becerirler anlamak mümkün değil. yol hem daralıyor, hem ölçüler dengesiz. hangi mühendis çizer, hiç mi göz yok, estetik yok... berbat bir kavşak YANITLA
  • Memleketimizin, insiyatif kullanabilme yetkisi verilmiş insanlarının cehaletinin tüm anadoluya yayılmış hallerini gösterir bir örnek daha. Küçük gibi görünen bir buz dağı... Bu yap bozların finansal kaynağı biziz. Bu kadar hovardalığı bu nedenle yapabiliyorlar. Eğitim gittikçe daha vahim hale geliyor, yurttaşlık bilinci ve bilgisi olmayan, sürü mantığı ilkelliğiyle bilinçsiz davranış sergileyen insanlar tepkisiz yaşayıp gidiyor. Birileride çapına göre nemalanıyor. Sorumlu yok, soran zaten yok. Önce EĞİTİM ve eğitim içerik ve de sisteminin ehil kişilerce medeni yaşama uygun revizyonu... YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!