Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

''KARDEMİR, 3 Milyon Ton Üretim Hedefliyor''

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) AŞ Genel Müdürü Fadıl Demirel, ''KARDEMİR, 75. yılını ayrı bir heyecanla kutluyor, çünkü 3 milyon ton üretim hedefliyor'' dedi.

yapi.com.tr / AA
''KARDEMİR, 3 Milyon Ton Üretim Hedefliyor''

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) AŞ Genel Müdürü Fadıl Demirel, KARDEMİR'in kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen programda yaptığı konuşmada, ülkede bir çok fabrikayı KARDEMİR'in kurduğunu, bundon dolayı ''fabrikalar yapan fabrika'' unvanına sahip olduğunu belirterek, günümüzde bu unvanı fabrikalar yaparak koruduklarını söyledi.

Fabrikada özellikle bir çok alanda dev yatırımlar gerçekleştirdiklerini ve bu yatırımları kendi mühendislik imkanları ile başardıklarını anlatan Demirel, şöyle konuştu.

''KARDEMİR, bundan tam 75 yıl önce, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik zorluklara rağmen, büyük bir öngörü ile kurularak uzun yıllar ülkemizdeki endüstrileşme hareketinin öncüsü ve okulu olmuştur. 75 yıl önce 150 bin tonluk kapasite ile başlayan üretim yolculuğu, iki milyon tona yaklaşmıştır. KARDEMİR, 75. yılını ayrı bir heyecanla kutluyor, çünkü 3 milyon ton üretimi hedefliyor. Üniversitemiz ile iş birliğini çok önemsiyoruz. Bu alanda da bir çok yatırımımız var. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Demir Çelik Enstitüsü ve Araştırma Geliştirme Merkezi binalarını yaptık. Bu yatırımlar sayesinde yurt dışında yapılmak zorunda kalınan birçok test, Karabük Üniversitesi'nde yapılacak. Karabük ve Türk demir çelik sektörü bu yatırımların faydalarını ilerleyen yıllarda göremeye başlayacaktır.''

Karabük'ü raylı sistemler alanında da bir merkez haline getireceklerini vurgulayan Demirel ''Fabrikamızda ray üretebiliyoruz. Ray üretiminde bölgemizde en iyiyiz. Vagon ve tekerleklerini üretmek için çalışmalar başlattık. Çankırı'da zaten bir makas fabrikamız var. Yatırımlarımız tamamlanınca raylı sitemler alanında bir üretim merkezi haline geleceğiz. Karabük Üniversitesi'nde Raylı Sistemler Mühendisliği Bölümü açılıyor. Bu, ülkemizde ilktir. Bütün bu başarılar ve yatırımlar ülkemizin içinde olduğu olumlu hava ve yöneticilerin olumlu yaklaşımları ile başarılıyor, Karabük'lüler ile başarılıyor'' diye konuştu.

Vali İzzettin Küçük de, 75. yılı coşkuyla kutladıklarını ve bir sanayi kenti olan Karabük'ün parlayan bir yıldız olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, öğrenci ve vatandaşların katılımıyla Anıt Alanı'ndan Karabük Tren İstasyonu'na kortej yürüyüşü yaptı. Topluluk, KARDEMİR tesislerinden hareket eden 'Cumhuriyet Treni'ni karşıladı.

Etkinlikler kapsamında Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Sergi Salonunun açılışı yapıldı.

ETİKETLER: ekonomi kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/kardemir-3-milyon-ton-uretim-hedefliyor-_91400.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!