Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Karşıyaka'ya İsveç Modeli Büyüme Şansı

Karşıyaka’nın çevresel sorunları ve çözüm önerilerinin de konuşulduğu "İsveç Tarzı Sürdürülebilir Kalkınma, Türk Belediyeleri Bundan Nasıl Faydalanır" konferansı son derece ilginç geçti. İsveç Büyükelçisi Asp, iklim değişikliğinin insanlığın karşı karşıya kaldığı en önemli sorunlardan olduğunu belirterek, öncelikle bu ve benzer sorunların

Hürriyet Gazetesi
Karşıyaka'ya İsveç Modeli Büyüme Şansı

Karşıyaka’nın çevresel sorunları ve çözüm önerilerinin de konuşulduğu "İsveç Tarzı Sürdürülebilir Kalkınma, Türk Belediyeleri Bundan Nasıl Faydalanır" konferansı son derece ilginç geçti. İsveç Büyükelçisi Asp, iklim değişikliğinin insanlığın karşı karşıya kaldığı en önemli sorunlardan olduğunu belirterek, öncelikle bu ve benzer sorunların çözülmesi gerektiğini hatırlattı.

İklim değişikliğinin Türkiye’yi de vurmaya başladığını kaydeden Asp "Çevre konusunda ulusal ve uluslararası düzeylerde anlaşma ve düzenlemeler sağlanmalı. Mali kriz enerji tüketiminin azalmasına neden oldu. Çoğumuz açık kalmış klima ya da lambaya daha duyarlı olduk. Enerji yönetimi, enerji tasarrufunu etkili planlama önemli" dedi.

Karşıyaka Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çalışkan da bu deneyim paylaşım konferansından değerli faydalar sağlanacağını belirterek, toplantının konusu olan çevrenin sanayileşmeden ayrı ele alınamayacağını vurguladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/karsiyakaya-isvec-modeli-buyume-sansi_73468.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!