Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Karşıyaka'yı Bölenlerden Bunun Hesabını Soracağız

Karşıyaka'daki 9 mahallenin ilçeden ayrılarak yeni kurulacak olan Bayraklı'ya bağlanmasına karşı düzenlenen miting gövde gösterisine dönüştü.

Yeni Asır Gazetesi
Karşıyaka'yı Bölenlerden Bunun Hesabını Soracağız

b>Karşıyaka'daki 9 mahallenin ilçeden ayrılarak yeni kurulacak olan Bayraklı'ya bağlanmasına karşı düzenlenen miting gövde gösterisine dönüştü. Karşıyaka Belediyesi Kent Konseyi tarafından Bostanlı Rekreasyon Alanı'nda Onur Akın'ın da katılımıyla düzenlenen etkinliğe 10 bine yakın vatandaş katıldı.

Yeşil kırmızı renkli uçurtmaların uçurulduğu mitinge, balıkçı kayıkları da denizden destek verdi. 5 bin Türk bayrağı, 5 bin tane de Karşıyaka Spor Kulübü bayrağının dağıtıldığı miting alanı, kırmızı yeşile büründü. Karşıyaka'dan ayrılmak istemeyen 9 mahalle muhtarının sahneden halkı selamlaması dakikalarca alkışlandı. Mitinge İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Milletvekili Selçuk Ayhan, CHP İzmir İl Başkanı Kemal Karataş, Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Akif Ersezgin ve Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak katıldı.

Dedtek verdi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Madem demokrasi var, yapın referandumu halk kendisi karar versin. Ama yapmazlar. Hesap makinesini alıyor, toplayıp, çıkarıp sınır çiziyorlar" diye konuştu. Sözlerini, "Bu sesi hükümetin duyması ve gerekeni yapması lazım" diyerek sürdüren Başkan Kocaoğlu, alanda toplanan Karşıyakalılara destek verdiğini ifade etti.

Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak katılımın az olması için bazı mahallelerdeki camilerden mitingin iptal edildiği yönünde anonsların yapıldığı ve anons yapan belediye araçlarının emniyet güçleri tarafından bazı mahallelere alınmadığı yönünde duyumlar aldıklarını belirterek, "Buna rağmen binlerce kişi tavrını koymak için buraya geldi" dedi.

Durak, "İmar rantı dağıtarak yandaşlarına kazanç sağlamak istiyorlar. Birkaç kişinin cebi dolsun diye İzmir'in, Karşıyaka'nın ve Bayraklı'nın geleceği ile oynanıyor" dedi. Başkan Durak, İdare Mahkemesi'nde yürütmenin durdurulması için dava açacaklarını söyledi.

Kulüp zarar görür

Bölünmeye karşı olan mahalle muhtarları adına konuşan Nafiz Gürman Mahallesi Muhtarı Şevket Doğan, Karşıyaka'yı bölenlerden bunun hesabını soracaklarını belirterek, "Karardan geri dönmezlerse halk oyunu geri çekecek" diye konuştu. Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Akif Ersezgin, bölünmenin kulübe de zarar vereceğini söylerken, CHP İl Başkanı Kemal Karataş, AKP'nin demokrasiyi halktan kaçırdığını söyledi.

CHP İzmir Milletvekili Selçuk Ayhan ise yeni ilçelerin bilimsellikle ve belediyeler yasasıyla alakasının olmadığını öne sürdü.

Notlar... Notlar...

- Miting Grup Pan'ın Karşıyaka konulu şarkılarıyla başladı.
- Alanda iki ambulans hazır bekletildi.
- Mitingde 10. Yıl Marşı da çalındı.
- Çok sayıda vatandaş miting boyunca kırmızı-yeşil renkli uçurtmaları havalandırdı.
- Konuşmaların ardından konser veren Onur Akın, İzmir'e konser vermek için gelmediğini, Karşıyakalılara destek vermenin kendisi için görev olduğunu söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/karsiyakayi-bolenlerden-bunun-hesabini-soracagiz_60429.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!