Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kars'taki Tartışmalı Heykelin Yıkımı

Kars'taki ''İnsanlık Anıtı''nın kaldırılması işini alan taşeron firmanın işçileri, paralarını alamadıkları gerekçesiyle yıkım çalışmalarını durdurdu. Heykelin kaldırılması işini 272 bin liraya alan Avşin İnşaat'ın anlaştığı taşeron firma Eryaman Karot'un işçileri, paralarını alamadıkları iddiasıyla iş bıraktı.

yapi.com.tr / AA
Kars'taki Tartışmalı Heykelin Yıkımı

STRONG>Kars'taki ''İnsanlık Anıtı''nın kaldırılması işini alan taşeron firmanın işçileri, paralarını alamadıkları gerekçesiyle yıkım çalışmalarını durdurdu. Heykelin kaldırılması işini 272 bin liraya alan Avşin İnşaat'ın anlaştığı taşeron firma Eryaman Karot'un işçileri, paralarını alamadıkları iddiasıyla iş bıraktı.

Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, konuya ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, taşeron firmayla bir sözleşmelerinin bulunmadığını, muhataplarının Avşin İnşaat olduğunu belirterek, şunları söyledi:

''Onlar da anıtın kalan kısmını 24 Haziran'a kadar kaldıracaklar. Anıt, yüklenici firma tarafından mevcut yerinden kaldırılmaya başladı. Yüzde 70 seviyelerinde parça parça kesilerek kaldırıldı. Yüklenici firma ile alt yüklenici firma arasında bir sözleşme var. İşi alan yüklenici firma bir başka firmayla anlaşarak işi yapmaya çalışıyor. Kendi aralarında alacak verecek meselesinden dolayı doğan bir sorun nedeniyle geçici olarak işin geriye kalan yüzde 30'luk kısmı durduruldu.''

Sorunun iki firma arasında çözüleceğini dile getiren Bozkuş, ''Bir başka firmayla mı anlaşır, yoksa kendisi mi yapar bilmem ama sonuç itibarıyla 24 Haziran'a kadar geriye kalan yüzde 30'luk kısmını, yani son iki parçayı da kaldıracak'' dedi.

Bozkuş, 272 bin liralık ihale bedelinin 172 bin lirasının KDV'si ile birlikte ödendiğini, işin bitmesinin ardından geriye kalan bedelin de ilgi firmaya ödeneceğini sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/karstaki-tartismali-heykelin-yikimi_87786.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!