Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kaş Belediye Başkanı'ndan Kaçak Yapı Açıklaması

Antalya'nın Kaş ilçesinde, imar barışı düzenlemesinin ardından kaçak yapı sayısı arttı. Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, "Kaçak yapı teşebbüsünde bulunan her kim varsa tespitleri yapıldı, zabıtları tutuldu, gerekli encümen kararları almak suretiyle yıkım kararları verildi" dedi.

yapi.com.tr
Kaş Belediye Başkanı'ndan Kaçak Yapı Açıklaması

Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, ilçede kaçak yapılara meydan vermemek için çeşitli köylerde, mahallelerde imar planı yaptıklarını söyledi. İslamlar Mahallesi'nin heyelan bölgesi olması nedeniyle daha önceki yıllarda afet evleri yapıldığı kaydeden Başkan Kocaer, şunları söyledi:

"Onları da vatandaşa iskan ettik. Geçtiğimiz yıllarda bu bölgede bazı yapılaşmalar oldu. İmar Yasası'ndan önceki olanlar İmar Yasası'ndan istifade etmek suretiyle faydalandılar, yapı kayıt belgesi aldılar. Ama 31.12.2017'den itibaren kaçak yapı teşebbüsünde bulunan her kim varsa belediyemizce tespitleri yapıldı, zabıtları tutuldu, gerekli encümen kararları almak suretiyle yıkım kararları verildi ve savcılıklara suç duyurusunda bulunuldu. Bunların yıkılmaları için de kanuni süreler verilmek suretiyle kendilerine tebliğ edildi. Kaçak yapılara kesinlikle izin vermeyeceğiz. Kaçak yapıların yapılması kanunen suç olduğu gibi bizim de yakın takibimizde olacaktır. Biz ekiplerimizle bunun 24 saat takibindeyiz ve kaçak yapılara kesinlikle izin vermeyeceğiz."

Yıkım kararı
DHA'da yer alan habere göre Başkan Kocaer, 2018 yılında inşa edilen tüm kaçak yapılar için yıkım kararı aldıklarını ve savcılığa bildirdiklerini belirterek, diğerleri için de denetimlerin sürdürüldüğünü söyledi. İslamlar Mahallesi'nde gelişigüzel villalar yapıldığını anlatan Kocaer, "Bugüne kadar 2018 yılı içerisinde 47 tane sadece İslamlar Mahallesi ile alakalı kaçak yapı işlemi yapıldı, yıkım kararları alındı, savcılığa suç duyurusunda bulunuldu ve kaçak yapı sahiplerine de yıkım için tebligatlar yapıldı" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kas-belediye-baskanindan-kacak-yapi-aciklamasi_168830.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!