Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kastamonu Havaalanı Açılıyor

Vali Mustafa Kara, 1990’da 3 trilyona yaptırılan ve hiç uçak inmeden kapanıp inekler otlarken yarış pisti ve düğün salonu olarak kullanılan havaalanının hizmete açılması için yapılan girişimlerin sonuç verdiğini belirtti.

Hürriyet ANKARA
Kastamonu Havaalanı Açılıyor

Vali Mustafa Kara, 1990’da 3 trilyona yaptırılan ve hiç uçak inmeden kapanıp inekler otlarken yarış pisti ve düğün salonu olarak kullanılan havaalanının hizmete açılması için yapılan girişimlerin sonuç verdiğini belirtti.

Kastamonu’da 1990’lı yıllarda dönemin parasıyla 3 trilyona yapılmasına rağmen hiç uçak inmeden kapanan, ineklerin otladığı, bir dönem düğün salonu olarak kullanılan, araba yarışlarının yapıldığı Kastamonu Havaalanı’nın hizmete açılması için başlatılan girişimler sonuç verdi. Kastamonu Valisi Mustafa Kara, Ulaştırma Bakanı ile görüştüklerini ve havaalanının en kısa sürede açılmasını beklediklerini söyledi.

Havaalanı’nın hizmete başlaması için oluşturulan heyet, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile görüştü. Kastamonu Valisi Mustafa Kara’nın başkanlık ettiği, yöre milletvekilleri, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı Halil Öztosun ve yönetim kurulu üyeleriyle bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin yer aldığı heyetin son görüşmesinden sonra Kastamonu Havaalanı’nın açılması için önemli adımlar atıldı. Daha önce merkezi İstanbul’da bulunan Bora Jet firması ile görüşen heyet, havalaanının eksiklerinin giderilmesi halinde birkaç ay içinde uçuşlara başlayacağının tespit edilmesi üzerine eksiklikler için Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal ile görüştü.

Havaalanın eksiklikleri olan teknik cihazlarla ilgili Ulaştırma Bakanlığı’ndan destek istendi. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın konuyla yakından ilgilendiği belirtilirken, yaklaşık 45 dakika süren görüşme ile ilgili açıklama yapan Kastamonu Valisi Mustafa Kara, havaalanının açılmasına karar verildiğini belirtti. Vali Kara, “Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım ile havaalanının açılmasına karar verilmiş oldu. En süratli biçimde havaalanını hazırlayacağız. Ulaştırma Bakanlığı üzerine düşen görevi yerine getiriyor. Biz de Özel İdare olarak üzerimize düşeni yapacağız. En kısa zamanda havaalanı uçuşa hazır hale getireceğiz. Kastamonu Havaalanı’nın uçuşa hazır hale gelmesi için sayın bakan gerekli bütün yardımları yapacağını ifade etti. Memnun olduk” dedi.

Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal’ın da hazır bulunduğu toplantı hakkında bilgi veren Vali Mustafa Kara, görüşmenin beklenenden daha olumlu geçtiğini belirterek, “Bir de havaalanını lisans alınması gerekecek hale getireceğiz. Ümit ettiğimizden daha olumlu yaklaşımla sayın bakan olaya yaklaştı. Bize destek oldu. Bundan dolayı çok mutlu olduk” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kastamonu-havaalani-aciliyor-_76421.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!