Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Katar Emiri'nin İstanbul Hayali

Bayındırlık Bakanı Özak, Katar Emiri Şeyh Halifa El Tani'nin Türk heyetine, hayalinin İstanbul'da arazi almak ve yatırım yapmak olduğunu söylediğini ifade etti.

Radikal Gazetesi
Katar Emiri'nin İstanbul Hayali

ürkiye'nin 'parlayan bir yıldız ve cazibe merkezi' olduğunu dile getiren Bayındırlık ve İskân Bakanı Faruk Nafiz Özak, geçen hafta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Katar'a gittiğini, Katar Emiri Şeyh Hamad Bin Halifa El Tani ve Katar Başbakanı Şeyh Hamad Bin Jabor Al Hani'nin hayalinin İstanbul'da arazi almak ve İstanbul'a yatırım yapmak olduğunu ifade etti.

Yabancılara emlak satışıyla ilgili çok talep bulunduğunu ve problemlerin çözülmekte olduğunu dile getiren Özak, "Yaptığınız her çalışma takdir ediliyor" diye konuştu. Hafta sonları bazı temel atma ve açılış törenlerine katıldığını belirten Özak, "Gerçi çok temel attığınız için Temel kalmadı diye kızıyor Karadenizliler" diye espri yaptı. "Takım arkadaşı" Şenol Güneş'in de salonda bulunduğunu ve konuşmasının çok alkış aldığını vurgulayan Özak, "Sanırım siyaset için hazır durumdadır kendisi" dedi.

2B sorunu çözülmeli
Özak, orman vasfını kaybetmiş 2B arazilerinin, çözülmesi gereken önemli bir sorun olduğunu söyledi. Özak, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün 2007 yılı çalışmalarının değerlendirilmesi ve 2008 yılı hedefleriyle ilgili Antalya'da devam eden toplantıda yaptığı konuşmada, orman vasfını kaybetmiş 2B arazileriyle ilgili aksaklıkların giderilmesi için, Başbakanın talimatıyla ilgili bakanlıklarla toplantı yaptıklarını hatırlattı.

2B'nin, son derece önemli ve çözülmesi gereken bir konu olduğunu belirten Özak, şöyle konuştu: "2B, son derece önemli bir sorun, çözmemiz gereken bir konu. Türkiye'nin sorunu, sosyal sorun, ekonomik sorun. Bir ifadeye göre 25 milyar dolar getirecek Türkiye'ye, bir ifadeye göre daha fazla... Ama ondan da önemlisi sosyal olarak çok önemli işlevi görülüyor.

Bunun çözümünde geçmiş üç-dört yılda birtakım işler yapıldı. Ama gelinen noktada Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü konuya müdahale etmezse çözülemiyor. (İşi ehline teslim edin) diyor Hazreti Peygamber. O yapılmalı, o yapılacak. İnşallah onu da çözeceğiz. Yapacağız."

Tapusuz ev nikâhsız eş
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile TOKİ'nin anahtar teslim törenlerine katıldığını da belirten Özak, ev sahibi olmanın çok büyük mutluluk olduğunu vurguladı. Bu mutluluğu törenlerde vatandaşların yüzünde gördüğünü ifade eden Bakan?Faruk Özak, "50 yıldır tapu bekleyen vatandaşın tapu aldığındaki sevinci inanılmaz bizi etkiliyor" diye konuştu. "Tapusuz gayrimenkul nikâhsız eşe benziyor" diyen Özak, "Gerçekten öyle: Bir eşiniz var nikâhsız, bir araziniz var tapusuz. İkisi birbirine çok benziyor. Nikâhtaki o keramet tapuyu aldığınızda da size aynı mutluluğu verebiliyor" şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/katar-emirinin-istanbul-hayali_59363.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!