Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Katı Yakıt Verileri Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2017 yılı Ocak ayı katı yakıtlar verilerini açıkladı. Ocak ayında en fazla üretim ve teslimat yine linyitte gerçekleşti.

yapi.com.tr/AA
Katı Yakıt Verileri Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ocak ayına ilişkin katı yakıt istatistiklerini açıkladı. Katı yakıtlarda ocak ayında en fazla üretim ve teslimat linyitte gerçekleşti.

Katı yakıtların ocakta toplam satılabilir üretim miktarları, taş kömüründe 126 bin 28 ton, linyitte 4 milyon 460 bin 919 ton ve taş kömürü kokunda 372 bin 151 ton oldu.

Teslimat miktarları ise taş kömüründe 3 milyon 254 bin 215 ton, linyitte 4 milyon 861 bin 879 ton ve taş kömürü kokunda 436 bin 64 ton olarak hesaplandı.

Üretilen katı yakıtların teslimatları karşılama oranı da yüzde 3.9 ile en düşük taş kömüründe gerçekleşti. Bu oran, linyitte yüzde 91.8 iken, taş kömürü kokunda yüzde 85.3 oldu.

Katı yakıtların teslimat yerlerine göre dağılımı incelendiğinde, taş kömürü teslimatının yüzde 56.5'i termik santrallere, yüzde 14.8'i kok tesislerine, yüzde 4.1'i demir-çelik haricindeki sanayiye yapıldı. Linyit teslimatının yüzde 87.6'sı termik santrallere, taş kömürü koku teslimatının yüzde 98.1'i de demir-çelik sanayisine gerçekleştirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kati-yakit-verileri-aciklandi_157474.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!