Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Genç Su Bazlı Emprenye ile...

Kayalar Kimya'nın Hızlı Yükselişi

Endüstriyel mobilya boyası ve vernik sektörünün lideri Kayalar Kimya, İstanbul Sanayi Odası’nın ‘Türkiye’nin ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ listesinde bu yıl 90 basamak yükselerek 377. sıraya otururken, her yıl Türkiye’nin en büyük şirketlerinin değerlendirildiği Capital 500'a ise 460. sıradan girdi.

yapi.com.tr
Kayalar Kimya'nın Hızlı Yükselişi

obilya endüstrisine ürettiği ahşap boya ve verniklerinden, inşaat sektöründe su bazlı dekoratif boyalara ve bir çok sektöre hammadde dağıtımına kadar geniş bir ürün grubunun üretim ve pazarlamasını yapan Kayalar Kimya A.Ş, başarı grafiğini yükseltiyor. İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) yaptığı "Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" sıralamasında bu yıl hızlı bir çıkış yapan Kayalar Kimya, 2010 yılı değerlendirmelerinde 90 basamak yükselerek, 2009 yılında 467 olan sırasını 377’ye çıkardı. Capital dergisinin her yıl düzenlediği ‘Türkiye’nin En Büyük 500 Şirketi’ 2010 yılı araştırmasına da bu yıl ilk defa 460. sıradan giren Kayalar Kimya, böylece Türkiye’nin devleri arasındaki yerini sağlamlaştırmış oldu.

Türk ekonomisine katkı sağlayan lider firmalardan biri olarak Türkiye’nin devleri arasında yer almaktan mutluluk duyduklarını açıklayan Kayalar Kimya CEO’su Ersin Kayalar, şöyle konuştu:

“Kayalar Kimya olarak son 5 yılda 5 misli büyüklüğe ulaştık. Bu büyümeyi, doğru eleman, pazar ve teknik yatırımlarla gerçekleştirdik. 2005 yılında kurduğumuz Alman ortaklı ‘Düfa’ markası ile üretim yapan firmamız, her geçen gün büyümekte. Şirketimizin amiral gemisi olan Genç, iç pazarda büyürken, dış pazarlara yatırım yapıp 42 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Artık hedefimiz yurt dışında yatırım yapmak”.

Avrupa’da mobilya boya ve vernik grubunda ilk 3’te olmak istediklerinin altını çizen Kayalar, “Her yıl yüzde 20 büyüme hedeflememize karşın 2010 yılında iki katına çıkıp yüzde 40 büyüme gerçekleştirdik. Bu başarımız, Capital 500 sıralamasına girerek de kendini gösterdi. Amacımız sektördeki başarımızı sürdürülebilir hale getirmek’’ dedi.

ETİKETLER: ekonomi firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/kayalar-kimyanin-hizli-yukselisi_88682.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!