Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kaymakamlıktan Belediye Başkanının Adıyla Yardım

Gaziosmanpaşa’da Kaymakamlık’tan dağıtılan yardım paralarının bankalardan çekilmesini sağlayan kağıtlarda, AKP’li Erhan Erol’un ismi yer aldı. Tarih ise dünün değil, mart ayının çeşitli günlerine aitti.

Milliyet Gazetesi
Kaymakamlıktan Belediye Başkanının Adıyla Yardım

 

 

 

 

 

 

 

Gaziosmanpaşa’da Kaymakamlık’tan dağıtılan yardım paralarının bankalardan çekilmesini sağlayan kağıtlarda, AKP’li Erhan Erol’un ismi yer aldı. Tarih ise dünün değil, mart ayının çeşitli günlerine aitti.

Yerel seçimler öncesi gündeme gelen kaymakamlıklarca dağıtılan sosyal yardımlara ilişkin tartışma, seçim sonrasına da taşındı. İstanbul’da AKP’nin yüksek oy aldığı Gaziosmanpaşa ilçesinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara dün Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca nakdi yardım yapıldı.

Çoğunluğunu Roman vatandaşların oluşturduğu 50 kişiye yapılan yardım kadar, veriliş şekli de tartışma yarattı. Yardım almaya hak kazanan kişi, vakıf tarafından isim, dosya numarası, yardımın kararlaştırıldığı tarih ve yardım miktarının yazılı olduğu bir kağıtla ilçedeki bir banka şubesine gönderildi. Kaymakamlık kaşesinin yer aldığı kağıtlar ise, 5 gün önce girdiği seçim yarışını kazanan Belediye Başkanı Erhan Erol’un isminin basılı olduğu not kağıtlarıydı. "Dr, Erhan Erol, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı" baskılı kağıtlardaki tarihler de paranın dağıtıldığı dünün değil, mart ayının çeşitli günlerine aitti.

Sabah saatlerinden itibaren banka şubesi önünde sıraya giren vatandaşlar, kimlik ve kaymakamlık kaşesinin bulunduğu kağıdı vererek paralarını tahsil ederken, yardımın zamanlaması, ilçede seçimi kaybeden muhalefet partisinin tepkisini topladı.

Yardımın AKP’ye oy veren yoksul vatandaşlara dağıtıldığını savunan CHP İlçe Başkanı Mehmet Polat, "Roman vatandaşların çeribaşısıyla anlaşıyorlar ve belli bir oy karşılığı yardım sözü veriyorlar. Bu yardım da o oyların karşılığı" dedi.

Kaymakamlığa bağlı vakfın müdürü Aydın Mert ise, belediye başkanının isminin yer aldığı kağıtların belediyenin promosyon maksadıyla kurumlara dağıttığı kağıtlardan olduğunu ve yanlışlıkla kullanıldığını iddia etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kaymakamliktan-belediye-baskaninin-adiyla-yardim_67915.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!